2016

Pasaulinė rankų higienos diena

2016 05 05
Visas pasaulis gegužės 5 d. mini Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inicijuotą rankų higienos dieną, kurios šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes“. Šio judėjimo tikslas – atkreipti pacientų ir sveikatos priežiūros įstaigų personalo dėmesį į rankų higienos svarbą sveikatos priežiūros įstaigose. 
 
„Švarios rankos – saugi chirurgija“ yra šių metų rankų higienos dienos tema. Skatindama žinių apie rankų higienos svarbą chirurgijos skyriuose sklaidą, Pasaulio sveikatos organizacija inicijuoja akciją, kurios metu prašoma nusifotografuoti su užrašu #SafeSurgicalHands ir nuotrauką ar asmenukę talpinti internete.
 
Kviečiame visus Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus prisidėti prie Pasaulio sveikatos organizacijos akcijos ir dalintis savo nuotraukomis ar asmenukėmis  svetainėje adresu http://www.cleanhandssavelives.org/safesurgicalhands/.
 
Šioje nuorodoje matysite visas patalpintas nuotraukas realiuoju laiku https://walls.io/SafeSurgicalHands.
 
Rankų higiena yra svarbiausia infekcijų prevencijos ligoninėse priemonė. Rankų higiena apsaugo medicinos personalą ir pacientus nuo mikroorganizmų platinimo ir užsikrėtimo infekcijomis. Rankų higienos reikalavimai asmens sveikatos priežiūros įstaigoje reglamentuojami teisės aktais, yra paremti moksliniais tyrimais, bendromis pasaulyje priimtomis rekomendacijomis. Tačiau moksliniai–praktiniai tyrimai, diskusijos su medicinos personalu, pacientų nusiskundimai, dar ir dar kartą įrodo, kad apie rankų higieną būtina nuolat kalbėti, diskutuoti ir ieškoti naujų – senų sprendimų, kad ji taptų prioritetu kasdieninėje medicinos ir slaugos praktikoje.
 
Moksliniais tyrimais pagrįsta ir lengvai įsimenama, kada sveikatos priežiūros darbuotojas turėtų dezinfekuoti rankas:
1. Prieš kontaktą su pacientu
2. Prieš sterilias procedūras
3. Po kontakto su kūno skysčiais
4. Po kontakto su pacientu
5. Po kontakto su paciento aplinka

Daugiau informacijos rasite PSO tinklapyje  http://www.who.int/gpsc/5may/EN_PSP_GPSC1_5May_2016/en/

Daugiau informacijos Jums gali suteikti Visuomenės sveikatos technologijų centro vyr.specialistė Agnė Plentaitė tel. (8 5) 262 9055 arba el. paštu agne.plentaite@hi.lt.