2016

Dalyvauta Europos supratimo apie antibiotikus dienos patariamojo komiteto susitikime

2016 07 05

2016 m. birželio 23 dieną Stokholme, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centre (ECDC) vyko Europos supratimo apie antibiotikus dienos (ESAD) patariamojo komiteto susitikimas, kuriame dalyvavo daugelio Europos šalių atstovai, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro specialistai, Europos visuomeninių organizacijų, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovai. Lietuvai pasitarime atstovavo Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus vyr. specialistė Akvilė Kenstavičienė.

Susitikimo metu buvo pristatytos ESAD veiklos, vykdytos 2015 m., aptarti gauti apklausos rezultatai apie Europos šalyse organizuotas iniciatyvas, skirtas ESAD, socialinių medijų statistika. Susitikime dėmesys buvo kreiptas į rengiamą priemonių paketą, kurį bus galima naudoti 2017 m. organizuojant ESAD veiklas ligoninėse. Šiame pakete – naujos ir atnaujintos tikslinės žinutės ligoninės personalui, kontrolinis klausimų sąrašas (angl. chechlist), kuris pildomas prieš prieš pacientui skiriant antibiotikus. ECDC šiais metais planuoja į visas ES kalbas išversti infografiką „Antibiotics – be responsible“, paruošti apibendrintą naujausią ESAC-Net ir EARS-Net tinklų statistinę informaciją, surinkti informaciją apie antimikrobinio atsparumo problemai spręsti organizuojamus ne ECDC projektus, į visas Europos kalbas išversti ECDC pranešimą spaudai, skirtą ESAD.

Susitikimo metu didelis dėmesys skirtas socialinėms medijoms, kaip įrankiui, kuris padeda skleisti informaciją apie ESAD ir didina žmonių supratimą apie antibiotikus bei suteikia galimybę tiesiogiai komunikuoti. Susitikimo metu diskutuota, ar reikalinga išmaniosioji programėlė (angl. apps) ir kaip ji galėtų būti pritaikyta. Posėdžio pabaigoje visų šalių atstovai pristatė šiais metais planuojamas Europos supratimo apie antibiotikus dienos veiklas.

Europos supratimo apie antibiotikus diena Lietuvoje ir visoje Europoje kasmet pažymima lapkričio 18 d. Šios dienos tikslas – informuoti sveikatos priežiūros specialistus ir visuomenę apie antibiotikus, antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą.

Platesnę informaciją apie Europos supratimo apie antibiotikus dieną rasite: 

ECDC svetainėje http://ecdc.europa.eu/lt/eaad/Pages/Home.aspx

Higienos instituto svetainėje  http://www.hi.lt/lt/supratimo-apie-antibiotikus-diena.html

Dabartinės ECDC siūlomos priemonės veikloms su ligoninės personalu: http://ecdc.europa.eu/en/eaad/antibiotics-info-prescribers/material-hospital-prescribers/Pages/material-hospital-prescribers.aspx

ESAD puslapis facebook‘e https://www.facebook.com/antibiotikai/?fref=ts

 

Daugiau informacijos apie renginį Jums gali suteikti: Akvilė Kenstavičienė tel. (8 5) 262 9055 arba el. paštu akvile.kenstaviciene@hi.lt