2016

Išleistas informacinis biuletenis „Su klimato kaita susijusių alerginių ligų paplitimo Lietuvoje apžvalga 2015 m.“

2016 10 31
Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus specialistai parengė su klimato kaita susijusių alerginių ligų paplitimo Lietuvoje apžvalgą, kurioje pateikiamas šalies žmonių ligotumas su klimato kaita susijusiomis alerginėmis ligomis 2015 m. ir jo kitimo tendencijos per pastarąjį dešimtmetį. Leidinyje analizuojami skirtumai tarp lyčių, skirtingų amžiaus grupių ir savivaldybių gyventojų.
 
2006–2015 m. Lietuvoje padaugėjo sergančiųjų alerginėmis ligomis, kurios yra susijusios su klimato kaita. Labiausiai išaugo sergančiųjų dominuojančia alergine astma ir alerginiu rinitu skaičius, tenkantis 10 000 gyv. Šios ligos, išskyrus lėtinį konjunktyvitą, labiau pažeidžia vaikus. Vaikų ligotumas didžiausias pirmaisiais gyvenimo metais.
 
Ligotumo pasiskirstymas pagal lytį skiriasi priklausomai nuo ligos ir asmens amžiaus, bet vertinant bendrą sergančių alergijomis, susijusiomis su klimato kaita, asmenų skaičių pastebima, kad dėl šių alerginių susirgimų į gydytojus dažniau kreipėsi vyrai (275,5/10 000) nei moterys (245/10 000 gyv.). Miesto gyventojams su klimato kaita susiję alerginiai susirgimai nustatomi dažniau, nei kaimo.
 
Leidinį galite rasti Higienos instituto svetainės www.hi.lt skiltyje "Leidiniai -> Informaciniai leidiniai" arba atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.
 
Daugiau informacijos Jums gali suteikti: Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus vyr. specialistė Rūta Ustinavičienė, tel. (8 5) 277 3302 arba el. paštu: ruta.ustinaviciene@hi.lt.