2016

Parengtos metodinės rekomendacijos muzikantų kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevencijai

2016 11 11
Higienos instituto specialistai parengė metodines rekomendacijas “Muzikantų kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevencija”, kurių tikslasyra supažindinti muzikantus su kaulų raumenų sistemos sutrikimais, padėti atpažinti pirmuosius kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų simptomus, šviesti apie profesinius rizikos veiksnius bei suteikti informacijos apie kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevenciją.
 
Šiose rekomendacijose pateikiama medžiaga yra parengta remiantis Higienos instituto specialistų 2014 – 2015 m. atlikto tyrimo „Muzikantų ergonominiai darbo aplinkos veiksniai ir jų sąsajos su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimais“ ir kitų užsienyje atliktų tyrimų rezultatų informacija apie muzikantų kaulų ir raumenų sistemos sutrikimus, simptomus, sutrikimų paplitimą juos veikiančius rizikos veiksnius bei prevenciją.    
 
Tyrimo rezultatai parodė, kad pasirengimas (apšilimas) prieš grojimą kaulų ir raumenų sutrikimų galimybę statistiškai reikšmingai mažino beveik šešiasdešimčia procentų. O fizinis aktyvumas kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų galimybę statistiškai reikšmingai mažino beveik septyniasdešimčia procentų. Todėl šios profesijos atstovams pravartu suprasti ir žinoti, jog prevencijos programos yra ypač svarbios jų ilgai ir sėkmingai karjerai.
                       
Rekomendacijos skirtos muzikantams, muzikos mokyklų ir koncertinių įstaigų vadovams, muzikantus ruošiantiems pedagogams. Taip pat jos gali būti naudingos šeimos medicinos paslaugas teikiantiems ir darbo medicinos gydytojams, profesinės sveikatos specialistams, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnyboms.
 
Rekomendacijas galima rasti Higienos instituto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai -> Rekomendacijos“ arba atsisiųsti paspaudus šią nuorodą
 
Daugiau informacijos suteikti gali Higienos instituto Profesinės sveikatos centro Tyrimų skyriaus vyr. specialistė Jūratė Tamašauskaitė, tel. (8 5) 212 2589 arba el. paštu jurate.tamasauskaite@hi.lt