2013

Išleistas trečiasis „Visuomenės sveikatos netolygumų“ numeris

2013 09 27

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus specialistai išleido trečiąjį „Visuomenės sveikatos netolygumų“ numerį. Jis skirtas paminėti rugsėjo 29-ąją – Pasaulinę širdies dieną.

Kraujotakos sistemos ligos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, nepaisant medicinos laimėjimų, yra dažniausia mirties priežastis. Pasaulio širdies federacija šiais metais primena, kad labai svarbu kontroliuoti minėtas ligas. Žmonės galėtų gyventi ilgiau, jei pasirinktų sveikesnį gyvenimo būdą – mestų rūkyti, valgytų sveikesnį maistą ir būtų fiziškai aktyvesni.

Numeryje pateikiama aktuali šalies ir užsienio visuomenės sveikatos statistika. Statistiškai išanalizuoti Lietuvos gyventojų sveikatos būklės duomenys pateikiami grafikuose. Leidinyje informuojama apie šalies sergamumą ir mirtingumą nuo kraujotakos sistemos ligų pagal lytį, amžių ir gyvenamąją vietą. Taip pat apie mirtingumą nuo šių ligų Lietuvoje ir Europoje.

Su elektronine leidinio versija galite susipažinti čia arba apsilankę Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skyrelyje „Leidiniai“ –> „Informaciniai leidiniai“.

Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus vyr. specialistė Aurelija Žalienė tel. (8 5) 277 3302 arba el. paštu aurelija.zaliene@hi.lt ir šio centro vadovė Aušra Želvienė tel. (8 5) 277 3302 arba el. paštu ausra.zelviene@hi.lt.