2013

Parengta 2011–2012 m. su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų ir antimikrobinių vaistų vartojimo Europos aktyvaus gydymo ligoninėse paplitimo tyrimo ataskaita

2013 08 08
Siekiant įvertinti su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų (hospitalinių infekcijų) paplitimą Europos ligoninėse 2011–2012 m., atliktas pirmasis Europos Sąjungos (ES) mastu su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų ir antimikrobinių vaistų vartojimo Europos aktyvaus gydymo ligoninėse paplitimo tyrimas, kurį Europos Komisijos užsakymu koordinavo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).

Tyrime dalyvavo 29 ES valstybės narės, tarp jų ir Lietuva, bei Kroatija (tiriamuoju laikotarpiu dar ne ES narė). Pateikta duomenų apie 1149 skirtingų Europos ligoninių 273753 pacientus (44 Lietuvos bendrojo pobūdžio ligoninės pateikė duomenis apie 7761 pacientą).

ECDC parengė išsamią tyrimo ataskaitą, su kuria galima susipažinti ECDC tinklalapyje paspaudus šią nuorodą.

Ataskaitoje pateikiami duomenys apie hospitalines infekcijas, antimikrobinių vaistų vartojimą ligoninėse, taip pat  sveikatos priežiūros įstaigų pasiūlymai, kaip pagerinti infekcijų ir antimikrobinio atsparumo prevenciją ES šalyse.

Daugiau informacijos gali suteikti: Jolanta Ašembergienė, Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus vyr. specialistė, tel. (8 5) 261 6681 arba el. p. jolanta.asembergiene@hi.lt.