2013

Tarėsi Europos supratimo apie antibiotikus dienos patariamasis komitetas

2013 07 11

Liepos 4 dieną Stokholme, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centre (ECDC) įvyko išplėstinis Europos supratimo apie antibiotikus dienos (ESAD) patariamojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo daugelio Europos Sąjungos šalių atstovai, ECDC specialistai, Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos Komisijos pareigūnai, Europos visuomeninių organizacijų atstovai. Lietuvai pasitarime atstovavo Higienos instituto Visuomenės sveikos technologijų centro vadovė dr. Rolanda Valintėlienė.

Pasitarimo dalyviai buvo supažindinti su 2012 metų ESAD įvertinimu, vykdomo Europos savigydos tyrimo pirminiais rezultatais. Pagrindinis dėmesys pasitarime buvo skirtas ESAD 2013 m. ir 2014 m. organizavimui – pristatyti ECDC planuojami darbai, Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos Komisijos indėlis, aptarti naujo ESAD prioriteto – savigydos mažinimo siekiai, partneriai, tikslinės grupės. Posėdžio pabaigoje visų šalių atstovai pasidalijo gerąją praktika organizuojant ESAD savo šalyse bei pristatė šiais metais planuojamas ESAD veiklas.

Europos supratimo apie antibiotikus diena Europoje kasmet minima lapkričio 18 d. nuo 2008-ųjų. Pagrindinis šios dienos tikslas – informuoti visuomenę ir medikus apie bakterijų atsparumo grėsmę ir priežastis, svarbą teisingai vartoti antibiotikus.

Antimikrobinis atsparumas – pripažinta ne tik klinikinės medicinos, bet ir visuomenės sveikatos problema. Įrodyta, kad atsparumo antibiotikams paplitimas tiesiogiai susijęs su antibakterinių preparatų vartojimu. Spartaus bakterijų atsparumo vystymosi ir plitimo problemos nebepajėgiama išspręsti kuriant naujus antibiotikus. Akivaizdu, kad antibiotikų eros pabaigos galima išvengti tik teisingai vartojant antibiotikus.

Daugiau informacijos apie Europos antibiotikų supratimo dieną rasite:
Higienos Instituto svetainėje http://www.hi.lt/lt/supratimo-apie-antibiotikus-diena.html ir
ECDC svetainėje http://www.ecdc.europa.eu/en/eaad/pages/home.aspx

Daugiau informacijos apie renginį Jums gali suteikti: Rolanda Valintėlienė tel. (8 5) 261 8390 arba el. paštu rolanda.valinteliene@hi.lt