2013

II Europos perinatalinės sveikatos ataskaita: nėščiųjų ir kūdikių sveikata ir sveikatos priežiūra 2010 m.

2013 05 27

Išleistas EURO-PERISTAT projekto antrasis leidinys „Europos perinatalinės sveikatos ataskaita: nėščiųjų ir kūdikių sveikata bei sveikatos priežiūra 2010 m.“ (angl. European Perinatal Health Report: The health and care of pregnant women and their babies in 2010.). Pirmoji ataskaita, kurioje buvo analizuojami 2004 m. duomenys, išėjo 2008 m.

Antroji 250 puslapių Europos perinatalinė sveikatos ataskaita parengta bendradarbiaujant Europos Sąjungos šalių bei Islandijos, Norvegijos ir Šveicarijos mokslininkams ir oficialiosios statistikos teikėjams. Rengiant leidinį dalyvavo ir Higienos instituto Sveikatos informacijos centras: Gimimų medicininių įrašų informacinės sistemos bei Mirties atvejų ir jų priežasčių registro specialistai.

Leidinyje panaudoti projektų „Cerebrinis paralyžius Europoje“ (angl. Surveillance of Cerebral Palsy in Europe (SCPE)) ir „Įgimtos anomalijos Europoje” (angl. European Surveillance of Congenital Anomalies (EUROCAT)). EURO-PERISTAT, SCPE ir EUROCAT projektai yra finansuojami Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato Sveikatos programos lėšomis. Projektą koordinuoja Nacionalinis sveikatos ir mokslinių medicinos tyrimų institutas (INSERM, Prancūzija).

Leidinio tikslas yra ne tik pateikti perinatalinės sveikatos rodiklius sveikatos priežiūros administratoriams, specialistams, mokslininkams ir kitiems vartotojams, bet ir propaguoti sveikatos rodiklių naudojimą siekiant gerinti sprendimų priėmimą motinos ir vaiko sveikatos srityje, tobulinti šių rodiklių surinkimo sistemas, duomenų šaltinių jungimus, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti duomenų palyginamumą tarp Europos Sąjungos šalių.

Leidinį galima nemokamai atsisiųsti iš http://www.europeristat.com.

Daugiau informacijos Jums gali suteikti Jelena Isakova, Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Sveikatos statistikos skyriaus vyr. specialistė, tel. (8 5) 2773301 arba el. paštu: jelena.isakova@hi.lt.