2013

Vilniuje – antrieji projekto TUBIDU mokymai

2013 02 27

2013 m. vasario 21-22 dienomis, Vilniuje vyko projekto „TUBIDU – Visuomenės sveikatos priežiūros ir pilietinės visuomenės stiprinimas kovai prieš tuberkuliozės epidemiją tarp pažeidžiamųjų grupių“ mokymai, skirti bendruomeninių organizacijų darbuotojams, socialiniams darbuotojams, bei kitiems asmenims, kurių veikla tiesiogiai susijusi su pažeidžiamų grupių žmonėmis, tokiomis kaip švirkščiamųjų narkotikų vartotojai, užsikrėtę ŽIV, AIDS ar tuberkulioze.

Pirmos mokymų dienos metu dalyviai susipažino su tuberkuliozės epidemiologija Lietuvoje ir pasaulyje, diagnostika bei profilaktika. Mokymų dalyviai diskutavo dėl pažeidžiamų grupių žmonių galimybių gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kaip didinti jų motyvaciją gydytis, kaip mažinti stigmą visuomenėje ir sveikatos priežiūros įstaigose. Diskusijų metu išaiškėjo socialinių darbuotojų darbo su pažeidžiamų grupių žmonėmis netolygumai: skirtingose savivaldybėse skiriamos ne vienodos lėšos darbui su šiais asmenimis, ribotos socialinių darbuotojų galimybės teikti pagalbą. Mokymų dalyviai pabrėžė, kad norint užtikrinti tokiems asmenims geresnes paslaugas turi būti tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

Antrąją mokymų dieną lektoriai dalyviams pristatė ŽIV/AIDS ir ko-infekcijų situaciją įkalinimo įstaigose. Šiose įstaigose yra galimybė izoliuoti tuberkulioze užsikrėtusius žmones, gydymas prieinamas visiems, tačiau nėra visiškai užtikrintos tokių pacientų priežiūra jiems išėjus iš įkalinimo įstaigos, todėl gydymas nutraukiamas ir jiems liga atsinaujina. Ypač tai svarbu, jei asmuo serga atvira tuberkuliozės forma.

Taip pat buvo aptarti švirkščiamųjų narkotikų vartotojų, gyvenančių su ŽIV, sergančių AIDS medicininiai ir socialiniai ypatumai. Akcentuota, kad visi sergantieji gali gydytis ir, kad gyvenimo su ŽIV kokybė priklauso nuo paciento motyvacijos gydytis. Vienas iš svarbiausių sėkmingo gydymo komponentų – reguliarus ir teisingas vaistų vartojimas bei ligos sekimas.

Mokymų metu buvo dėstoma darbo su pažeidžiamomis grupėmis atvejo vadyba, socialiniai ir psichologiniai priklausomybių aspektai. Taip pat stebėta video medžiaga apie priklausomybę.

Daugiau informacijos jums gali suteikti: Kęstutis Rudaitis, Higienos instituto Inovacijų skyriaus vyr. specialistas, tel. Nr.: 8 52 61 8390, el. paštas: kestutis.rudaitis@hi.lt.

Daugiau apie projektą taip pat galite sužinoti Estijos nacionalinio sveikatos plėtros instituto internetinėje svetainėje: http://www.tai.ee/en/tubidu/project-description

Taip pat šio renginio bei kitas projekto naujienas galite rasti www.facebook.com tinklapyje paieškos langelyje įrašę raktinį žodį TUBIDU.
http://www.facebook.com/#!/pages/TUBIDU/215480835210553?fref=ts