2012

Estijoje įvyko TUBIDU projekto valdymo komiteto posėdis

2012 10 24

Estijoje  2012 m. spalio 15 d. įvyko TUBIDU projekto valdymo komiteto narių pasitarimas, kurio metu buvo aptartos veiklos, įvertintas projekto įgyvendinimas, tolimesnis projekto vykdymas. Spalio 16-18 d. surengta praktinė išvyka-susitikimas „Tuberkuliozė ir ŽIV įkalinimo įstaigose bei tolimesnė sveikatos priežiūra“.

Šio susitikimo tikslas – pasidalyti įvairių šalių patirtimi, įvertinti bendrąją situaciją TB ir ŽIV įkalinimo įstaigose.

Praktinė išvyka-susitikimas buvo inicijuota vykdant projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros sistemos ir pilietinės visuomenės stiprinimas kovai prieš tuberkuliozės epidemiją tarp pažeidžiamųjų grupių” (angl. TUBIDU – „Empowering civil society and public health system to fight tuberculosis epidemic among vulnerable group”), kuriame dalyvauja Higienos institutas. Daugiau informacijos apie projektą ir jo vykdymą galima rasti internetiniame tinklapyje http://www.tai.ee/en/tubidu.

Praktinėje išvykoje-susitikime dalyvavo 12 šalių – Estijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, Gruzijos, Bulgarijos, Rumunijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Švedijos, Suomijos, Italijos – atstovai. Lietuvai atstovavo Higienos instituto ir Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos specialistai.

Praktinėje išvykoje-susitikime buvo dalijamasi žiniomis ir laimėjimais, vykdant tuberkuliozės ir ŽIV infekcijų priežiūrą įkalinimo įstaigose ir diskutuojama, kaip galima užtikrinti geresnę šių infekcijų priežiūrą ir jų valdymą.

Daugiau informacijos apie šį renginį suteiks dr. Laura Narkauskaitė tel. 8 5262 8513 arba el. paštu laura.narkauskaite@hi.lt