2012

Seminaras „Infekcijų prevencija ilgalaikės sveikatos priežiūros, globos įstaigose“

2012 10 05

Šių metų rugsėjo mėn. 27 dieną Vilniaus visuomenės sveikatos centre vyko seminaras „Infekcijų prevencija ilgalaikės sveikatos priežiūros, globos įstaigose“. Renginį organizavo Higienos institutas kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos centru.

Seminaras buvo skirtas aptarti hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros ir antibiotikų vartojimo bei antimikrobinio atsparumo situaciją Lietuvos ilgalaikės slaugos ir globos įstaigose. Seminare dalyvavo slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių, senų žmonių ir vaikų globos įstaigų, kuriose teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, administracijos atstovai ir sveikatos priežiūros specialistai, atsakingi už infekcijų prevenciją.

Seminare apžvelgta hospitalinių infekcijų epidemiologinė priežiūra Europoje ir jos perspektyvos. Pristatyti Lietuvos hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros duomenys palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse ir bendro Europos šalių projekto „Su sveikatos priežiūra susijusios infekcijos Europos ilgalaikės globos įstaigose“ (angl. HALT) rezultatai. Kiti pranešimai buvo skirti pagrindinėms infekcijų prevencijos ir kontrolės problemoms ir priemonėms aptarti: augantis atsparumas antimikrobiniams vaistams, rankų higienos ir aplinkos objektų svarba ir pagrindiniai reikalavimai. Renginyje kalbėta ir apie gripo bei pneumonijų profilaktikos priemones – vyresnio amžiaus žmonių skiepijimo aktualijas. Pristatytas MRSA atvejis, užregistruotas Kauno visuomenės sveikatos centre, pasidalyta patirtimi ir pasiūlymais.

Seminaro pranešimai

Hospitalinių infekcijų valdymas: svarba ir situacija (dr. R. Valintėlienė, Higienos institutas) (atsiųsti)
 
Hospitalinių infekcijų paplitimas Lietuvos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse ( J. Ašembergienė, Higienos institutas) (atsiųsti

HALT projekto rezultatai (R. Markevičė, Higienos institutas) (atsiųsti)

MRSA atvejo pristatymas. Patirtis ir pasiūlymai (O. Ivanauskienė, Kauno visuomenės sveikatos centras)  (atsiųsti)

Senų žmonių vakcinacija gripo, pneumokokine vakcina, prevencija, profilaktika (dr. V. Mačionienė, Centro poliklinika) (atsiųsti)

Antimikrobinio atsparumo problema ir valdymo ypatumai
(dr. J. Miciulevičienė, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Higienos institutas) (atsiųsti)

Daugiau informacijos suteiks Rūta Markevičė telefonu (8 5) 261 6681 arba el. paštu ruta.markevice@hi.lt