2012

Naujas žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris

2012 06 26

Naujausiame „Visuomenės sveikatos“ numeryje pristatomos dvi literatūros apžvalgos: smurto prieš moteris paplitimas ir jo priežastys bei gydytojų profesinės autonomijos etinės problemos.

Žurnale publikuojami devyni originalūs straipsniai, kuriuose apžvelgiamas šeimos gydytojų požiūris į bendradarbiavimą su visuomenės sveikatos specialistais ir visuomenės sveikatos specialistų požiūris į bendradarbiavimą su pirminės sveikatos priežiūros specialistais, visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas vykdančių specialistų žinios ir įgūdžiai. 

Žurnalo publikacijose taip pat pateikiami duomenys apie ujimo bei priekabiavimo dažnį sostinės ir Klaipėdos darbo vietose, Vilniaus ligoninių administracijos darbuotojų bei gydytojų sergamumą, dėl kurio jie laikinai netenka darbingumo, vyresnio amžiaus vairuotojų neuropsichologinius ypatumus ir jų ryšį su vairavimo sunkumais.   

Ypatingas dėmesys skiriamas vaikų ir paauglių sveikatai: aptariamas psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas vaikams, turintiems psichikos, elgesio ir emocijų sutrikimų, Kauno bei Šiaulių devintų klasių mokinių gyvensenos ypatumai bei analizuojama, kokią įtaką turi mitybos įpročiai dvynių antropometriniams rodikliams.   

Redakcijos skilties straipsnis skirtas senstančiai Lietuvos bendruomenei, – analizuojami faktai, ieškoma išeities galimybių ir numatomi iššūkiai visuomenės sveikatai.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pristatomas projektas, skirtas visuomenės sveikatos specialistų bei slaugos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimui, bei projektas, kuriuo siekiama prisidėti prie tuberkuliozės epidemijos prevencijos tarp pažeidžiamųjų grupių (švirkščiamų narkotikų vartotojų ir užsikrėtusiųjų ŽIV/sergančiųjų AIDS).
 
„Metodinės medžiagos“ rubrikoje specialistams pateikiama informacija, kaip pildyti medicininį mirties liudijimą.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti mūsų tinklapyje www.hi.lt, skyrelyje žurnalas "Visuomenės sveikata" -> Archyvas.