2012

Spalį – Europos infekcinių ligų taikomosios epidemiologijos mokslinė konferencija

2012 06 21

2012 m. spalio 24-26 d. Edinburge (Škotijoje) vyks Europos infekcinių ligų taikomosios epidemiologijos mokslinė konferencija (angl. European Scientific Conference on Applied Infectious Disease Epidemiology – ESCAIDE), kurios tikslas – stiprinti ir plėtoti taikomosios infekcinių ligų epidemiologijos tinklą pasaulyje, keistis žiniomis bei patirtimi su Europos ir pasaulio mokslininkais, suteikti galimybę jauniems mokslo darbuotojams pristatyti savo darbus pagal epidemiologijos mokymų programas (angl. EPIET/FETP).

Konferencija skirta epidemiologams, mikrobiologams, gydytojams, visuomenės sveikatos bei veterinarijos ir aplinkos sveikatos specialistams. Taip pat visiems, kas domisi infekcinių ligų epidemiologija.

ESCAIDE 2012 konferencijos organizatoriai kviečia specialistus teikti tezes apie infekcinių ligų prevenciją ir kontrolę, taip pat epidemiologijos, visuomenės sveikatos mikrobiologijos, priežiūros, priemonių ir metodų taikymo, infekcinių ligų protrūkių ir intervencijų srityse. Taip suteikiama galimybė viso pasaulio specialistams dalintis darbo pasiekimais ir gerąją patirtimi.


Konferencijoje bus plačiau nagrinėjamos šios temos:
•   Zonozės – infekcijų kontrolė ir valdymas;
•   21 amžiaus visuomenės sveikatos grėsmės;
•   Mikrobiologijos ir epidemiologijos įtaka infekcinių ligų kontrolei bei valdymui;
•   Pandeminio gripo skiepų nepageidaujamas poveikis ir jo vertinimas.

Be to, vyks sesijos ir stendinių pranešimų pristatymai, kuriuose bus nagrinėjamas kai kurios infekcinės ligos: gripas, tuberkuliozė, ŽIV, hospitalinės infekcijos ir kt. Taip pat bus aptariami bendrieji infekcinių ligų diagnostikos ir valdymo principai, mikroorganizmų atsparumas, skiepų apimčių kitimo tendencijos bei skiepų efektyvumo vertinimas,  infekcinių ligų protrūkių tyrimų metodologijos, epidemiologinė priežiūra, ligų protrūkių valdymo bei priežiūros rezutatai.

Higienos institutas, bendradarbiaudamas su tarptautinėmis organizacijomis, taip pat atstovaudamas Europos užkrečiamųjų ligų ir kontrolės centrui (ECDC) bei dalyvaudamas specialistų tobulinimosi programose, teikia informaciją apie ECDC organizuojamus renginius ir dalyvauja juose pagal galimybes.

Daugiau informacijos apie konferenciją rasite http://ecdc.europa.eu/en/ESCAIDE/Pages/ESCAIDE.aspx