2012

Europos Komisijos DG SANCO C2 Sveikatos informacijos ekspertų grupės posėdis

2012 06 15
2012 m. birželio 6 dieną Liuksemburge įvyko Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato Sveikatos informacijos skyriaus organizuotas Sveikatos informacijos ekspertų grupės (toliau – SIEG) posėdis. Pasitarime dalyvavo Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Sveikatos statistikos skyriaus vedėja Rita Gaidelytė.
 
 
SIEG posėdyje buvo aptarti DG SANCO, EUROSTAT ir kitų ES organizacijų vykdomi projektai ir darbai sveikatos informacijos srityje. Taip pat savo veiklą šioje srityje pristatė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). 2011 m. ES ir PSO pasirašė sveikatos informacijos modernizavimo ir integracijos sutartį. ES, PSO ir EBPO toliau bendradarbiauja koordinuojant sveikatos statistikos duomenų rinkimą, siekiant išvengti darbo dubliavimo bei užtikrinant geresnę duomenų kokybę.
 
PSO pristatė kuriamus programos „Europos sveikatos politika 2020“ vertinimo rodiklius ir pakvietė SIEG bendradarbiauti. Posėdyje buvo aptartos DG SANCO įkurtos interneto svetainės HEIDI WIKI veikimo priežiūros problemos. HEIDI WIKI (angl. Health in Europe: Information and Data Interface) – tai WIKIPEDIA principais rengiama Europos sveikatos informacijos bei duomenų interneto svetainė. Jos tikslas suteikti plačią informaciją (straipsnius, duomenis) apie žmonių sveikatos būklę, rizikos faktorius, ligas, sveikatos sistemas, sveikatos politiką, taip pat nuorodos į duomenų ir kitus informacijos šaltinius. Svetainė pradėjo veikti 2012 m. gegužę.
 
 
Svetainės redaktoriai atrenkami pagal griežtas taisykles, o DG SANCO turi teisę iš svetainės pašalinti netinkamą informaciją. Posėdyje buvo aptarti svetainės redaktorių atrankos principai bei Patarėjų tarybos veikimo principai. Patarėjais turėtų tapti SIEG grupės nariai. Patarėjų taryba turėtų spręsti, kas iš pateikusiųjų prašymus, gali tapti HEIDI WIKI redaktoriais.

Daugiau informacijos suteikiama tel. (8 5) 277 3303 arba el. paštu: rita.gaidelyte@hi.lt.