2012

Kvalifikacijos tobulinimo kursai „Psichikos sveikatos stiprinimas, psichikos sutrikimų, įskaitant priklausomybės ligas, prevencija“

2012 05 29
Kviečiame slaugytojus ir dietologus, atliekančius visuomenės sveikatos specialisto funkcijas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, registruotis į 18 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo kursus ,,Psichikos sveikatos stiprinimas, psichikos sutrikimų, įskaitant priklausomybės ligas, prevencija “, kurie vyks 2012 m. birželio 20–22 d. viešbučio „Šarūnas“ konferencijų salėje Nr. 4, Raitininkų g. 4, Vilniuje.

Kvalifikacijos tobulinimo kursų temos:

•    I DIENA. Vaikų psichikos ligų priežastys ir gyvenimo įgūdžių ugdymas (potemės:  vaikų psichikos sveikatos rizikos bei sveikatą saugantys veiksniai; psichikos sveikatos stiprinimo samprata; vaiko psichikos vystymosi ypatumai įvairiais amžiaus tarpsniais; šiuolaikinių vaikų problemos bei jų atskleidimo galimybės; vaikų gyvenimo įgūdžių ugdymo galimybės ir metodai).
•    II DIENA. Psichinis vaikų atsparumas ir priklausomybės (potemės: psichinį atsparumą formuojantys veiksniai; „rizikos grupės“ vaikai; darbo su rizikos grupėmis ypatumai; televizoriaus, kompiuterio, mobilaus telefono neigiama įtaka ikimokyklinio amažiaus vaikams; psichikos sveikatos stiprinimo prevencinės veiklos planavimas; pagrindiniai prevencijos principai; programų rengimas ir vertinimas; bendruomenės įtraukimas į prevencinę veiklą; geroji prevencinių programų patirtis).
•    III DIENA. Profesionali pagalba vaikui ir patyčių prevencija ikimokyklinio ugdymo įstaigose (potemės: patyčių apibrėžimas; patyčių priežastys ir pasekmės; tinkamas suaugusiųjų reagavimas į patyčias tarp vaikų; pagalba patyčias patiriančiajam, skriaudėjui ir patyčių stebėtojui; vaikų ir suagusiųjų teigiamos nuostatos kreipiantis pagalbos į specialistus formavimas; gairės specialistams, kaip atpažinti vaiką, kuriam reikia profesionalios pagalbos).

Paskaitas skaito lektoriai doc. dr. L. Bulotaitė, M. Mažionienė, B. Baranauskienė ir dr. R. Povilaitis.
Vieta Viešbučio „Šarūnas“ konferencijų salė Nr. 4, Raitininkų g. 4, 09200 Vilnius.
Data 2012 m. birželio 20–22 d.
Pradžia 9:00 val.
Registracija vyks iki 2012 metų birželio 15 d. Prašome užpildyti registracijos formą ir ją išsiųsti elektroniniu paštu info@nmmc.lt. Taip pat registruotis į renginį galite užpildžius registracijos formą tinklapyje www.nmmc.lt.

Dalyvių skaičius ribotas – paskambinsime tik atrinktiems kandidatams.

Kursai ir dalyvių maitinimas finansuojami projekto lėšomis.

Kvalifikacijos tobulinimo kursus organizuoja Higienos institutas, įgyvendindamas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų ir slaugos darbuotojų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimas“ (SFEMIS Nr. VP1-1.1-SADM-V-01-007), kurį vykdo kartu su projekto partneriu – Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru.

Atkreipiame dėmesį, kad kvalifikacijos kėlimo kursai skirti tik slaugytojams ir dietologams, atliekantiems sveikatos priežiūros specialisto funkcijas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis:

Viešoji įstaiga Nacionalinis medicinos mokymų centras
Mokymų projektų vadovas Janis Možeiko, mob. 8 673 81 764
El. p.: janis@nmmc.lt, info@nmmc.lt

Pagarbiai
 
Konferencijos organizatoriai