2012

Kvalifikacijos tobulinimo kursai „Sveikatos stiprinimas, sveikos gyvensenos skatinimas, širdies ir kraujagyslių ligų prevencija“

2012 04 10

Kviečiame slaugytojus ir dietologus, atliekančius visuomenės sveikatos specialisto funkcijas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, registruotis į 18 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo kursus ,,Sveikatos stiprinimas, sveikos gyvensenos skatinimas, širdies ir kraujagyslių ligų prevencija“, kurie įvyks balandžio 16–18 d. viešbučio „Panorama“ konferencijų centro salėje „Aeris“ (Sodų g. 14, Vilnius).

Kvalifikacijos tobulinimo kursų temos:

• I DIENA. Sveikatos ugdymo ikimokyklinėje įstaigoje ypatumai, vaikų augimo ir vystimosi dėsningumai, tinkama mityba – sveikos gyvensenos pagrindinė sudedamoji dalis
(potemės: sveikatos samprata ir sveikatos raida; sveikatos stiprinimas; sveikatos ugdymo ikimokyklinėje įstaigoje tikslas ir uždaviniai, bendrieji principai; sveikatos ugdymo turinio, metodų, stiliaus apžvalga; ikimokyklinio amžiaus vaikų augimo ir vystimosi ypatumai, ryšys su supančia aplinka; mitybos įtaka vaikų sveikatai ir reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų prevencijoje; vaikų sveikos mitybos principai ir taisyklės; maitinimo organizavimas ikimokyklinėje įstaigoje).
• II DIENA. Sveikatinimo veiklos planavimas ir įgyvendinimas ikimokyklinėje įstaigoje  (potemės: sveikatos stiprinimo programų rengimas; sveikatinimo veiklos vertinimas; bendruomenės įtraukimas į sveikatinimo veiklą; dokumentai reglamentuojantys vaikų sveikatinimo veiklą; sveikatos ugdymo veiklos įgyvendinimas).
 III DIENA. Pagrindiniai fizinio aktyvumo principai stiprinant vaikų sveikatą, vaikų alerginės ligos (potemės: vaikų antsvorio, nutukimo ir fizinio aktyvumo ryšys; ydingos laikysenos formavimosi priežastys ir jos profilaktika, taisyklingo kvėpavimo lavinimo būdai; vaikų alerginių ligų paplitimas, alergijos simptomai vaikystėje, kaip apsisaugoti nuo alergijos, namų (ikimokyklinės įstaigos) aplinkos įtaka alergijų atsiradimui ir paūmėjimui).

Paskaitas skaito lektoriai D. Žeromskienė, dr. E. Jakimavičienė, dr. R. Bartkevičiūtė, D. Sabaliauskienė, D. Jakučiūnienė, dr. L. Šiupšinskas ir prof. R. Dubakienė.
Vieta Viešbučio „Panorama“ konferencijų centro salėje „Aeris“ (Sodų g. 14, Vilnius).
Data 2012 m. balandžio 16–18 d.
Pradžia 9:00 val.

Registracija vyks iki 2012 metų balandžio 13 d. Registruojantis prašome užpildyti registracijos formą (atsiųsti) ir ją išsiųsti elektroniniu paštu info@nmmc.lt. Taip pat registruotis į renginį galima užpildant registracijos formą tinklapyje www.nmmc.lt.

Dalyvių skaičius ribotas – paskambinsime tik atrinktiems kandidatams.

Kursai ir dalyvių maitinimas finansuojami projekto lėšomis.

Kvalifikacijos tobulinimo kursus organizuoja Higienos institutas, įgyvendindamas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų ir slaugos darbuotojų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimas“ (SFEMIS Nr. VP1-1.1-SADM-V-01-007), kurį vykdo kartu su projekto partneriu – Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru.

Atkreipiame dėmesį, kad kvalifikacijos kėlimo kursai skirti tik slaugytojams ir dietologams, atliekantiems sveikatos priežiūros specialisto funkcijas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis į VšĮ Nacionalinį medicinos mokymų centrą, projekto vadovas Janis Možeiko, mob. 8 673 81 764, el. paštas: info@nmmc.lt, janis.mozeiko@gmail.com.


Pagarbiai
Konferencijos organizatoriai