2014

Vilniuje vyks 20-asis tarptautinis Baltijos jūros regiono šalių profesinės sveikatos ir saugos tinklo (BSN) partnerių susitikimas

2014 09 11

2014 m. rugsėjo 15-16 d. viešbutyje „Artis“, Totorių g. 23, Vilniuje vyks kasmetinis (20-asis) Baltijos jūros regiono šalių profesinės sveikatos ir saugos tinklo (angl. Baltic Sea Network on Occupational Health and Safety, BSN) partnerių susitikimas.

BSN tinklo rengiami metiniai susitikimai tarnauja kaip forumas, kuriame šalių atstovai bei ekspertai iš Pasaulio sveikatos organizacijos, Tarptautinės darbo organizacijos, Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros (EU-OSHA) pasikeičia informacija ir gerąja praktika, plėtojant profesinės sveikatos priežiūrą. Susitikimų metu specialistai, mokslininkai, politikai diskutuoja apie profesinės sveikatos situaciją 10-yje BSN tinklo šalių, darbuotojų saugos ir sveikatos sistemos būklę, specialistų kompetenciją ir jų mokymus, aptariami pagrindiniai statistiniai demografijos, sveikatos priežiūros, darbuotojų saugos ir sveikatos rodikliai, numatomi Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo prioritetai, galimi bendri projektai tarp darbuotojų saugos ir sveikatos institucijų ir pan.

Renginį organizuoja Higienos institutas kartu su partneriais iš Oslo Darbo medicinos centro (Norvegija).
Susitikime dalyvaus dešimties Baltijos jūros šalių: Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Šiaurės vakarų Rusijos, Norvegijos, Lenkijos ir Švedijos, taip pat Pasaulio sveikatos organizacijos (Europos regiono), Tarptautinės darbo organizacijos, Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros (EU-OSHA) atstovai. Lietuvai atstovaus Higienos instituto direktorius Remigijus Jankauskas, Higienos instituto Profesinės sveikatos centro vadovė Raimonda Eičinaitė-Lingienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo valdybos Rizikos sveikatos valdymo ir kurortologijos skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Namajūnaitė. Į renginį taip pat pakviesti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinės darbo inspekcijos atstovai. Sveikinimo žodį tars sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas.

Renginio programa (atsiųsti).

Daugiau informacijos apie renginį suteiks Higienos instituto Profesinės sveikatos centro vadovė Raimonda Eičinaitė-Lingienė, tel. (8 5) 212 1969 arba el. paštu raimonda.eicinaite@dmc.lt