2014

Atnaujinta Lietuvos sveikatos rodiklių sistema

2014 08 21
Higienos instituto Sveikatos informacijos centras papildė Lietuvos sveikatos rodiklių sistemą (SRS) 2014 m. duomenimis ir naujais rodikliais. 

SRS – tai kompiuterinė sveikatos statistikos rodiklių vaizdavimo ir analizės sistema, skirta sveikatos priežiūros vadovams, administratoriams, statistikams, epidemiologams ir kitiems specialistams. Ši sistema naudinga visiems, kurie domisi visuomenės sveikata, taip pat rengiant įvairius pranešimus, straipsnius, leidinius, mokslinius darbus. Ji yra ir mokymo priemonė studentams. Vartotojas, naudodamasis šiuo kompiuteriniu duomenų vaizdavimo ir analizės paketu, gali lengvai ir greitai susirasti norimus gyventojų sveikatos bei sveikatos įstaigų veiklos rodiklius, pavaizduoti juos žemėlapyje, grafikais arba lentelėmis, lyginti tarpusavyje administracinius teritorinius vienetus bei skirtingų metų rodiklius. Tai labai paprasta ir patogi sistema vartotojui, neturinčiam darbo su kompiuteriu patirties. Sistema sukurta Sveikatos informacijos centre bendradarbiaujant su PSO Europos regioniniu biuru.

SRS kasmet papildoma naujais metų duomenimis, taip pat dažnai atnaujinama ir peržiūrima pagal vartotojų poreikius ir naujas galimybes. SRS iš esmės  atnaujinta 2011 metais. Ji apima ir Europos sveikatos rodiklius (ECHI). Joje esantys sergamumo duomenys yra apskaičiuoti naudojantis Privalomojo sveikatos draudimo informacine sistema SVEIDRA. 2014 m. SRS buvo papildyta nauja rodiklių grupe "Standartizuotas mirtingumas (ES standartas)". Šie standartizuoti mirtingumo rodikliai yra suskaičiuoti naudojant naują ES standartinę populiaciją. 

Pateikiami du SRS variantai: tiesioginės prieigos (on-line, dirbama  internete) ir netiesioginės prieigos (off-line, SRS perrašoma į kompiuterį). Netiesioginės prieigos sistema rekomenduojama naudotis, norint kopijuoti ir naudoti grafinius vaizdus kitomis kompiuterinėmis programomis.

Lietuvos sveikatos rodiklių sistemą rasite interneto svetainėje adresu  www.hi.lt skyrelyje „Sveikatos statistika“ => „Lietuvos sveikatos rodiklių informacinė sistema”

Daugiau informacijos suteiks Rita Gaidelytė tel. (8 5) 2773303 arba el. paštu: rita.gaidelyte@hi.lt.