2014

„Mokslo darbų“ seriją papildė knyga apie antrinės profilaktikos programų įgyvendinimą

2014 06 16
Higienos institutas išleido 12-ąją serijos ‚Mokslo darbai“ knygą „Antrinės profilaktikos programų įgyvendinimas gyventojų ir gydytojų požiūriu“.

Leidinyje pristatomas tyrimas, kuriuo siekta įvertinti, kaip ankstyvosios diagnostikos programų įgyvendinimą vertina paslaugų teikėjai – gydytojai ir administratoriai bei paslaugos gavėjai – gyventojai. Tyrimas parodė, kad didžioji dauguma gyventojų ir sveikatos specialistų palankiai vertino ankstyvosios diagnostikos prevencinių programų organizavimą Lietuvoje ir pritarė, kad programos yra reikalingos. Tačiau ne visi atrankinėms grupėms priklausantys gyventojai žinojo apie vykdomas prevencines programas, o pusė žinančių asmenų jose nedalyvavo.

Tyrimas atskleidė kai kuriuos programų organizavimo trūkumus ir trukdžius asmens sveikatos priežiūros įstaigose, tobulintinas vietas šiose srityje, tuo pačiu parodė, kad gyventojams trūksta motyvacijos rūpintis savo sveikata. 

Tikimės, kad leidinys bus naudingas asmens sveikatos priežiūros specialistams ir administratoriams, tiesiogiai vykdantiems programas, sveikatos politikams, ligonių kasų atstovams, atsakingiems už prevencijai skiriamas lėšas, taip pat visuomenės sveikatos specialistams.

Daugiau informacijos apie atliktą tyrimą Jums gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus vadovė Virginija Kanapeckienė, tel. (8 5) 262 5479 arba el. paštu virginija.kanapeckiene@hi.lt.

Daugiau informacijos apie šį ir kitus šios serijos leidinius galite rasti adresu www.hi.lt -> Leidiniai -> Moksliniai leidiniai