2014

Barselonoje įvyko 24-asis Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongresas (ECCMID)

2014 05 23
2014 m. gegužės 10–14 dienomis Barselonoje įvyko 24-asis Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongresas (ECCMID, angl. – European Congress of Clinical Microbiology and Infectious Diseases). Renginyje dalyvavo daugiau kaip 10 tūkstančių dalyvių iš 116 pasaulio šalių, tarp jų ir per 30 Lietuvos atstovų. Higienos institutui atstovavo Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė Rolanda Valintėlienė ir vyr. specialistė Akvilė Sinkevičiūtė, buvo pristatytos Higienos institute atlikto tyrimo tezės.

Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongrese pristatomos ir aptariamos antimikrobinio atsparumo valdymo, naujų mikrobiologinių metodų kūrimo, diegimo, taikymo, antibiotikų vartojimo valdymo, infekcijų kontrolės ir prevencijos mokslo ir praktikos naujovės. Kasmetiniame renginyje dalyvauja gydytojai mikrobiologai, epidemiologai, kitų specialybių gydytojai ir specialistai. Pranešimus ir sesijas rengia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), Europos (ECDC) bei Amerikos (CDC) užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės centrų atstovai, mokslininkai bei praktikai.

Kongrese buvo ne tik skaitomi pranešimai apie infekcinių ligų diagnostikos metodus bei gydymą, antimikrobinio atsparumo problemą bei teisingą antibiotikų naudojimą, bet ir vyko paroda, skirta laboratorinės diagnostikos, gydymo, infekcijų kontrolės naujovėms pristatyti. Taip pat buvo demonstruojami stendiniai pranešimai apie antimikrobinio atsparumo valdymo, molekulinės bakteriologinės diagnostikos, antibiotikų skyrimo, operacinių žaizdų infekcijų, atsparių mikroorganizmų, vakcinų vystymo ir kitomis temos.

Sesijų metu didelis dėmesys skirtas priemonių visumos (angl. bundles) svarbai. Viena infekcijų prevencijos, kontrolės, teisingo antibiotikų vartojimo priemonė turi daug mažesnį efektyvumą nei efektyviausių, mokslu pagrįstų priemonių visuma. Pavyzdžiui, statistiškai veiksmingesnis švietimo, priminimų, grįžtamojo ryšio, administracijos palaikymo bei alkoholinių rankų antiseptikų naudojimas, nei tik pirmųjų trijų komponentų taikymas.

Aptariant infekcijų kontrolės naujienas, dėmesys buvo skiriamas internetinių stebėsenos sistemų naudojimui, tačiau šios sistemos neturėtų būti traktuojamos kaip alternatyva, bet tik kaip įprastų stebėsenos sistemų papildymas ir sustiprinimas. Aptarti hospitalinių infekcijų 2011–2012 metų paplitimo tyrimo rezultatai, hospitalinių infekcijų valdymo ilgalaikės globos, slaugos įstaigose problemos bei sukurti ir išbandyti indikatoriai. Didelis dėmesys viso kongreso metu ir aptariant infekcijų kontrolės naujienas buvo skiriamas operacinių žaizdų infekcijoms, pristatytas modelis, kuris leidžia numatyti operacinių žaizdų infekcijų riziką, bei tyrimo, nustačiusio operacinių žaizdų infekcijų dažnį atliekant ambulatorinės chirurgijos procedūras, rezultatai. Šiais metais kongrese daug informacijos suteikta apie Gram neigiamų bakterijų dauginį atsparumą, pristatytos 2013 m. Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų draugijos išleistos rekomendacijos, skirtos valdymo priemonėms, siekiant sumažinti atsparių Gram neigiamų bakterijų perdavimą tarp hospitalizuotų pacientų.

Naudingus naujausius straipsnius ir rekomendacijas galite rasti čia.

Daugiau informacijos Jums gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vyr.specialistė Akvilė Sinkevičiūtė, tel. (8 5) 262 9055 arba el. paštu akvile.sinkeviciute@hi.lt.