2014

Pirmasis Baltijos jūros regiono partnerystės tinklo partnerių susitikimas

2014 03 17
2014 m. kovo 4–5 d. Malmėje, Švedijoje įvyko Baltijos jūros regiono pirminės sveikatos priežiūros taikomųjų tyrimų ir plėtros partnerystės tinklo (angl. The Baltic Sea Region Primary Health Care Network for applied research and development) narių susitikimas. Renginyje dalyvavo Higienos instituto atstovai, kolegos iš Klaipėdos universiteto, taip pat partneriai iš Latvijos, Lenkijos ir Švedijos.

Renginio organizatoriai išsamiai pristatė Baltijos jūros regiono partnerystės idėją, jos tikslus. Buvo svarstoma galimybė stiprinti bendradarbiavimą keliose srityse: gerinti pirminės sveikatos priežiūros (toliau – PSP) veiklos efektyvumą ir tobulinti PSP finansavimo mechanizmus.

Siekiant gerinti PSP veiklos efektyvumą, bendradarbiavimą siūloma plėtoti šiose veiklose: a) atliekant antimikrobinio atsparumo paplitimo tarp vaikų (iki 10 m. amžiaus) mokslinius tyrimus; b) atliekant mokslinius tyrimus, siekiant nustatyti, kaip šeimos gydytojai skiria gydymą antibiotikais; c) kuriant ir diegiant metodus, skatinančius pacientus aktyviau dalyvauti sprendžiant jų sveikatos problemas. Siekiant tobulinti PSP finansavimo mechanizmą, bendradarbiavimą siūloma plėtoti analizuojant PSP veiklos kokybei ir efektyvumui didinti sukurtus rodiklius ir nustatant ar pagal juos kuriamas PSP finansavimo metodas pakankamai veiksmingas siekiant užsibrėžtų tikslų.

Susitikime dalyvavusių institucijų atstovai pristatė savo veiklos sritis bei išreiškė lūkesčius ir interesus dėl galimo bendradarbiavimo. Susitikimo metu buvo užmegzti kontaktai su kitų šalių atstovais, pasidalyta gerąja patirtimi. Kitas Baltijos jūros regiono partnerystės tinklo partnerių susitikimas bus rengiamas šių metų spalį Rygoje, Latvijoje. Susitikimo metu šalys pristatys pasirinktas veiklas  ir susitars su kokiais užsienio šalių partneriais jas vykdys.

Daugiau informacijos apie susitikimą Jums gali suteikti Higienos instituto Tyrimų ir technologijų vertinimo skyriaus l.e.p. vadovė Raimonda Janonienė, tel. (8 5) 262 8513 arba el. paštu raimonda.janoniene@hi.lt.