2011

Naujas žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris

2011 12 28
Naujajame „Visuomenės sveikatos“ numeryje pristatomos trys probleminės literatūros apžvalgos: naujausi tyrimai apie fizinį aktyvumą ir piktybinių navikų riziką, sisteminė straipsnių apžvalga apie 2005–2010 m. vaikų mitybos gerinimo programas ir jų veiksmingumą bei mokslinių tyrimų, įrodančių meteorologinių ir heliogeofizinių veiksnių ryšį su sergamumu ir mirtingumu nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, apžvalga.

Taip pat publikuojama dešimt originalių straipsnių, kurie skirti dauginėms mirties priežastims  2010 m. Lietuvoje nagrinėti, visuomenės sveikatos specialistų rengimo praktikai Lietuvoje ir Europos šalyse įvertinti, Vilniaus apskrities ir Vilniaus miesto pirmokų fizinei raidai 2008 m. ir 2010 m., prevencinių programų įgyvendinimui 2008–2010 m. Klaipėdos miesto ir rajono pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose, fiziniams, socialiniams ir politiniams mikroaplinkos veiksniams, susijusiems su rizika užsikrėsti ŽIV, valgymo sutrikimų, lėtinių neinfekcinių ligų  rizikos veiksnių paplitimo tarp gydytojų ir slaugytojų, hospitalinių infekcijų ir jų rizikos veiksnių paplitimo Lietuvos slaugos ligoninėse ir kitoms problemoms pristatyti.

Visuomenės sveikatos praktikos skiltis informuoja apie Leonardo da Vinči projektą CONFLICTMAN, kurio tikslas - įdiegti Norvegijos metodiką „Darbo vieta be smurto apraiškų“ projekte dalyvaujančių šalių įmonėse. Metodinės medžiagos skiltyje nagrinėjami rizikos matai epidemiologijoje. Redakcijos skilties straipsnis skirtas sveikatos profilaktikos problematikai šiuolaikinėje visuomenėje: iššūkiams bei dilemoms.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti mūsų tinklapyje www.hi.lt, skyrelyje „Visuomenės sveikata“ -> "Archyvas"