2010

Taline vyko VI-ieji EpiTrain infekcinių ligų epidemiologijos mokymo kursai

2010 12 21
2010 m. gruodžio 5-10 d. Taline, Estijoje vyko VI-ieji EpiTrain infekcinių ligų epidemiologijos mokymo kursai, kuriuos organizavo Norvegijos visuomenės sveikatos institutas. Pagrindinės kursų temos buvo su sveikatos priežiūra susijusių infekcijų epidemiologinė priežiūra ir protrūkių tyrimas, bei mokslinė komunikacija.

Paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė Norvegijos visuomenės sveikatos instituto lektoriai, paskaitas skaitė dėstytojai iš Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, kitų Norvegijos mokslo institucijų.

Higienos instituto Visuomenės sveikatos tyrimų skyriaus vedėja dr. Rolanda Valintėlienė skaitė paskaitą ir dalijosi patirtimi apie Lietuvos hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros sistemą, jos sukūrimą, esamą situaciją, problemines vietas, ateities perspektyvas.

Mokymuose dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos ir kt. šalių atstovai, iš viso 38 dalyviai. Higienos instituto visuomenės sveikatos tyrimų skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Rūta Markevičė taip pat dalyvavo mokymuose kartu su kitais 10 dalyvių iš Lietuvos.

Daugiau informacijos suteiks Rūta Markevičė tel. (8 5) 261 6681 arba el. paštu: ruta.markevice@hi.lt.