2010

Mažos įmonės kviečiamos pasinaudoti galimybe ir savo darbo vietose įdiegti gerąją Norvegijos konfliktų darbe valdymo patirtį

2010 12 17
Higienos institutas pradeda vykdyti tarptautinį Leonardo da Vinči projektą „CONFLICTMAN (2010-2012)“ ir siūlo Lietuvos mažoms įmonėms pasinaudoti galimybe savo darbo vietose įsidiegti gerąją Norvegijos konfliktų darbe valdymo patirtį, t.y. metodiką „Darbo vieta be smurto apraiškų“. Projekte taip pat dalyvauja Anglija, Prancūzija, Ispanija ir Vengrija.

Konfliktai yra natūralus žmonių tarpusavio santykių reiškinys, tačiau konfliktai darbo aplinkoje didina riziką psichologiniam smurtui tarp darbuotojų pasireikšti. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad smurtas darbe turi neigiamų pasekmių tiek smurtą patyrusio, tiek smurto liudininkais buvusių darbuotojų fizinei ir psichikos sveikatai. Negatyvias smurto pasekmes patiria ir visa organizacija dėl mažėjančio darbuotojų produktyvumo ir lojalumo, didėjančio nedarbingumo dienų skaičiaus, augančios darbuotojų kaitos, blogėja organizacijos kaip darbdavio reputacija.

Higienos Institutas mažoms įmonėms ir organizacijoms siūlo galimybę nemokamai įdiegti Norvegijos smurto darbe valdymo gerąją patirtį bei tolimesnį konsultavimą. Metodika bus išversta į lietuvių kalbą, įmonėms padėsime suformuoti nuoseklią politiką smurto atžvilgiu, kuri įgalins valdyti konfliktus, mažinant jų eskalavimosi riziką. Šie pokyčiai įmonėje ar organizacijoje prisidės prie išlaidų dėl negatyvių smurto apraiškų pasekmių mažinimo bei įmonės ar organizacijos reputacijos kėlimo.

Mažų įmonių atstovai dėl dalyvavimo įdiegiant pažangią Norvegijos patirtį gali kreiptis ir daugiau informacijos suteiks dr. Birutė Pajarskienė, tel. (8 5) 2122817, arba el. paštu birute@dmc.lt.