2011

Kvalifikacijos tobulinimo kursai „Psichikos sveikatos stiprinimas, psichikos sutrikimų, įskaitant priklausomybės ligas, prevencija“

2011 11 30

Gerbiami kolegos,

kviečiame slaugytojus ir dietologus, atliekančius visuomenės sveikatos specialisto funkcijas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, registruotis į 18 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo kursus ,,Psichikos sveikatos stiprinimas, psichikos sutrikimų, įskaitant priklausomybės ligas, prevencija“,  kurie vyks 2011 m. gruodžio 14–16 d., viešbučio „Panorama“ konferencijų salėje, Sodų g. 14, Vilnius.

Kvalifikacijos tobulinimo kursų temos:

• I DIENA. Vaikų psichikos ligų priežastys ir gyvenimo įgūdžių ugdymas (potemės:  vaikų psichikos sveikatos rizikos bei sveikatą saugantys veiksniai; psichikos sveikatos stiprinimo samprata; vaiko psichikos vystymosi ypatumai įvairiais amžiaus tarpsniais; šiuolaikinių vaikų problemos bei jų atskleidimo galimybės; vaikų gyvenimo įgūdžių ugdymo galimybės ir metodai).
• II DIENA. Psichinis vaikų atsparumas ir priklausomybės (potemės: psichinį atsparumą formuojantys veiksniai; „rizikos grupės“ vaikai; darbo su rizikos grupėmis ypatumai; televizoriaus, kompiuterio, mobilaus telefono neigiama įtaka ikimokyklinio amažiaus vaikams; psichikos sveikatos stiprinimo prevencinės veiklos planavimas; pagrindiniai prevencijos principai; programų rengimas ir vertinimas; bendruomenės įtraukimas į prevencinę veiklą; geroji prevencinių programų patirtis).
• III DIENA. Profesionali pagalba vaikui ir patyčių prevencija ikimokyklinio ugdymo įstaigose (potemės: patyčių apibrėžimas; patyčių priežastys ir pasekmės; tinkamas suaugusiųjų reagavimas į patyčias tarp vaikų; pagalba patyčias patiriančiajam, skriaudėjui ir patyčių stebėtojui; vaikų ir suagusiųjų teigiamos nuostatos kreipiantis pagalbos į specialistus formavimas; gairės specialistams, kaip atpažinti vaiką, kuriam reikia profesionalios pagalbos).

Paskaitas skaito lektoriai: doc. dr. L. Bulotaitė, M. Mažionienė, I. Suchodolska ir dr. R. Povilaitis.
Vieta Viešbučio „Panorama“ konferencijų salė, Sodų g. 14, LT-03211, Vilnius.
Data 2011 m. gruodžio 14–16 d.
Pradžia 9:00 val.

Registracija vyks iki 2011 metų gruodžio 7 d. Registruojantis prašome užpildyti registracijos formą ir ją išsiųsti elektroniniu paštu info@nmmc.lt. Taip pat registruotis į renginį galite užpildžius registracijos formą tinklapyje www.nmmc.lt.

Dalyvių skaičius ribotas – likus savaitei iki mokymų pradžios paskambinsime tik atrinktiems kandidatams.
 
Kursai ir dalyvių maitinimas finansuojami projekto lėšomis.

Kvalifikacijos tobulinimo kursus organizuoja Higienos institutas kartu su projekto partneriu Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, įgyvendindamas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų ir slaugos darbuotojų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimas“ (SFEMIS Nr. VP1-1.1-SADM-V-01-007).

Atkreipiame dėmesį, kad kvalifikacijos kėlimo kursai skirti tik slaugytojams ir dietologams, atliekantiems sveikatos priežiūros specialisto funkcijas ikimokyklinio ugdymo įstaigose. 

Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis:

Viešoji įstaiga „Nacionalinis medicinos mokymų centras“
Projekto vadovas Janis Možeiko, mob. 8 673 81 764
El. paštas: info@nmmc.ltjanis.mozeiko@gmail.com 

Projekto koordinatorė Elena Klyukina, mob. 8 684 06 626
El. paštas elena@nmmc.lt


Pagarbiai

Konferencijos organizatoriai