2010

Europos Komisijos DG SANCO C2 Sveikatos informacijos ekspertų grupės posėdis

2010 11 25
Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Sveikatos statistikos skyriaus vedėja Rita Gaidelytė dalyvavo šių metų lapkričio 22-23 dienomis Liuksemburge vykusiame Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų Generalinio Direktorato (DG SANCO) Sveikatos informacijos skyriaus (C2) organizuotame Sveikatos informacijos ekspertų grupės (SIEG) posėdyje ir Europos sveikatos ir vartotojų agentūros (EAHC) organizuotame sveikatos informacijos bei rodiklių seminare.

SIEG posėdyje buvo svarstyta sveikatos informacijos vystymo strategija, vykdomi projektai bei numatomi Europos institucijų, PSO bei EBPO 2011 m. darbai.

Posėdyje buvo pristatyta DG SANCO kuriama internetinė svetainė HEIDI – sveikatos informacijos ir duomenų svetainė. Ji veiks WIKIPEDIA principais, tačiau pagrindinė informacija bus kontroliuojama ekspertų. Posėdyje buvo pristatyti ESTAT, DG SANCO, PSO, EBPO darbai sveikatos informacijos srityje 2011 m. EBPO taip pat pristatė DG SANCO užsakymu parengtą leidinį „Health at the Glance Europe 2010“.

Sveikatos informacijos ir rodiklių seminare buvo plačiai pristatyti sveikatos rodiklių projektai, finansuojami Europos sveikatos ir vartotojų agentūros. Buvo svarstyta, kiek projektai yra svarbūs įgyvendinant visuomenės sveikatos programas, kokiais kriterijais vadovaujantis atrinkti projektus finansavimui, kaip užtikrinti darbo, ypač duomenų surinkimo, tęstinumą po projektų pabaigos (siūlyta kurti net specialią agentūrą, bet vargu, ar tai įmanoma dėl finansinių problemų). SIEG pasiūlė, kad Europos sveikatos rodiklių stebėsena (ECHIM) turėtų būti ne projektas (kuriame dalyvauja ir Lietuva), o pastovi Europos komisijos statistikos tarnybos duomenų surinkimo sistema. Taip pat buvo siūlyta, kad projektai nekurtų naujų informacinių sistemų, bet naudotųsi jau esamomis.

Sveikatos informacijos ekspertų grupė konstatavo, kad ne visada yra atsižvelgiama į jos rekomendacijas, nes sprendimus priimantys valstybių atstovai daugiau vadovaujasi politiniais ir finansiniais motyvais. 

Daugiau informacijos suteikiama tel. (8 5) 277 3303 arba el. paštu: rita@lsic.lt.