2010

Higienos instituto darbuotojai dalyvavo konferencijoje „Imunitetas ir imunitetu pagrįstos priemonės visuomenės sveikatai svarbioms infekcijoms valdyti“

2010 09 28
2010 m. rugsėjo 16-17 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Imunitetas ir imunitetu pagrįstos priemonės visuomenės sveikatai svarbioms infekcijoms valdyti“, kurią organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, Lietuvos imunologų draugija, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas, Lietuvos Respublikos Seimo sveikatos reikalų komitetas, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos mokslų akademija.

Konferencijoje apžvelgtos visuomenės sveikatai didelę grėsmę keliančios infekcinės ligos: tuberkuliozė, ŽIV, gripas ir hospitalinės infekcijos.

Konferencijos atskiroje sesijoje savo patirtimi dalijosi ir Higienos instituto darbuotojai, kurie pristatė situaciją ir aptarė problemas, susijusias su hospitalinėmis infekcijomis, antimikrobiniu atsparumu bei antibakterinių vaistų vartojimu Lietuvoje.

Per tris šimtus konferencijos dalyvių - gydytojų, mokslininkų ir politikų klausėsi lektorių iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų, Kauno medicinos universiteto klinikų, Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės, Valstybinės ligonių kasos, Higienos instituto, svečių iš šalies regiono gydymo įstaigų, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, PSO, Rusijos, Latvijos, Olandijos, Vokietijos, Prancūzijos.

Konferencijos dalyviai dalijosi darbo patirtimi, parengė ir pasirašė konferencijos rezoliuciją.

Plačiau apie konferenciją Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro tinklapyje (atsiųsti).

Higienos instituto pranešimai:

1. Hospitalinės infekcijos Lietuvoje, Jolanta Ašembergienė (atsiųsti).

2. Hospitalinių infekcijų valdymas. Infekcijų kontrolės specialistų kompetencija ir profesinis tobulinimas, dr. Greta Gailienė (atsiųsti).

3. Antibakterinių preparatų vartojimas Lietuvos ligoninėse, Asta Jurkevičienė (atsiųsti).