2010

Europos Komisijos DG SANCO C2 Sveikatos informacijos komiteto posėdis

2010 04 07
Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Sveikatos statistikos skyriaus vedėja Rita Gaidelytė dalyvavo šių metų kovo 30 dieną Liuksemburge vykusiame Europos Komisijos Sveikatos ir Vartotojų Generalinio Direktorato (DG SANCO) Sveikatos informacijos skyriaus (C2) organizuotame Sveikatos informacijos komiteto posėdyje.

Posėdyje buvo svarstyti DG SANCO bendradarbiavimas su įvairiomis tarptautinėmis organizacijomis, vykdomi ir planuojami vykdyti projektai sveikatos ir sveikatos informacijos srityje: vėžio, retųjų ligų, Alzhaimerio ligos, autizmo, traumų, įgimtų anomalijų, lėtinių ligų registrų, sveikos tikėtinos būsimojo gyvenimo trukmės, sveikatos rodiklių stebėsenos, moksleivių gyvensenos apklausų ir pan. Buvo pareikšta daug pastabų dėl projektų apimčių, kai kurių projektų užduočių realumo, ypač turint omenyje ekonominės krizės padarinius.

Buvo aptarti DG SANCO interneto puslapio European Health Wiki kūrimo darbai ir techninės bei informacijos talpinimo atsakomybės problemos. Vieningai pritarta, kad informacijos taisyti bet kas negali. Siūlyta, kad pagrindinę informaciją talpintų DG SANCO ir būtų sukurta atskira dalis, skirta įvairiems komentarams.

DG SANCO pasiūlė ir Sveikatos informacijos komitetas sutiko skelbti visą informaciją bei medžiagą apie Sveikatos informacijos komiteto darbą savo puslapyje viešai.

Buvo aptartas Sveikatos informacijos komiteto pavadinimo keitimas, kuris privalomas pagal Lisabonos sutartį. Siūlomas naujas pavadinimas yra „Aukšto lygio sveikatos informacijos grupė“ („High Level Group on Health Information“). Dėl pavadinimo sprendimas nebuvo priimtas.

Daugiau informacijos suteikiama tel. (8 5) 277 3303 arba el. paštu: rita.gaidelyte@hi.lt.