2010

Pasaulinė rankų higienos diena – „Plauk rankas – saugok gyvybes“

2010 04 29
2009 m. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) inicijavo judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir gegužės 5 d. paskelbė pasauline rankų higienos diena.
 
Šiais metais ši diena bus minima jau antrą kartą. 138 pasaulio šalių daugiau nei 8000 sveikatos priežiūros įstaigų  minės Pasaulinę rankų higienos dieną.
 
Higienos institutas, prisidėdamas prie Pasaulinio pacientų saugos aljanso, kviečia ir Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigas prisijungti bei aktyviai dalyvauti iniciatyvoje ir Pasaulinę rankų higienos dieną paminėti savo gydymo įstaigoje.

„Plauk rankas – saugok gyvybes“ judėjimas planuojamas dešimčiai metų, siekiant paskatinti šalis organizuoti rankų higienos kampanijas, programas ir taip prisidėti prie hospitalinių infekcijų prevencijos ir pacientų gyvybių išsaugojimo. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – atkreipti sveikatos priežiūros įstaigų personalo ir pacientų dėmesį į rankų higienos, kaip pagrindinio infekcijų kontrolės elemento, svarbą.

Šiai dienai paminėti Higienos institutas yra parengęs kelis informacinius leidinius, skirtus rankų higienos mokymams (atsiųsti).

Taip pat platesnę informaciją apie iniciatyvą, idėjų, mokomąją medžiagą anglų kalba, kitose šalyse organizuojamas kampanijas skirtas Pasaulinei rankų higienos dienai galima rasti PSO tinklapyje http://www.who.int/gpsc/5may/en/.

Informacija teikiama tel. (8 5) 261 6681 arba el. paštu ruta.markevice@hi.lt.