2011

Nauja statistinių duomenų apie mirties priežastis paieškos priemonė

2011 11 14

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registras parengė statistinių duomenų apie mirties priežastis paieškos priemonę, kurioje vartotojas, pasirinkęs atitinkamus parametrus bei duomenų peržiūros tipus: „Palyginimas tarp administracinių teritorijų vienetų vienai pasirinktai mirties priežasčių grupei ar priežasčiai“, ar „Palyginimas tarp įvairių mirties priežasčių vienam pasirinktam administraciniam vienetui“, turi galimybę gauti pagal jo poreikius sukurtą lentelę apie mirties priežastis.

Priklausomai nuo duomenų peržiūros tipo, vartotojas gali pasirinkti šiuos parametrus: mirties priežastys (Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos problemų klasifikacijos triženkliai kodai), amžius (pamečiui), lytis, administracinė teritorija, miesto/kaimo gyventojai, ataskaitiniai metai, o gautus lentelės duomenis galima eksportuoti į Microsoft Excel rinkmeną.

Duomenys apie mirties priežastis pateikiami nuo 2010 m. ir bus papildomi kasmet.

Iškilus klausimams prašome naudotis „Pagalba“ rodykle, kuri yra duomenų peržiūros lango dešinėje, viršutiniame lango kampe. Čia paaiškinama kaip pažymėti visas ligas, amžiaus grupes ar pasirinkti tik tam tikrus reikšmės intervalus ir pan.

Šią duomenų paieškos priemonę galima rasti Higienos instituto puslapyje www.hi.lt, skyrelyje „Mirties priežasčių registras“ => „Statistinių duomenų apie mirties priežastis paieškos priemonė pagal pasirinktus parametrus“ arba paspaudus šią nuorodą.

Daugiau informacijos suteikiama tel. (8 5) 277 3304 arba el. paštu: kotryna@lsic.lt.