2010

Apvalaus stalo diskusija dėl e-Bug projekto įgyvendinimo Lietuvos mokyklose

2010 03 26
Šių metų balandžio 8 d. Higienos institute įvyks apvalaus stalo diskusija, kurios metu bus pristatyti ES projekto e-Bug rezultatai ir  aptartos jo įgyvendinimo galimybės Lietuvoje.

Diskusijoje kviečiami dalyvauti atstovai iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos, Ugdymo plėtotės centro, Lietuvos biologijos mokytojų asociacijos, Vilniaus pedagoginio universiteto, Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo koordinavimo biuro, mokytojai.

2006–2009 m. Europoje vykdytas Sveikatos ir vartotojų apsaugos generalinio direktorato (DG SANCO) finansuojamas mokslinis – praktinis projektas e-Bug.  Projekto tikslas – mažinti infekcijų plitimą mokyklose bei formuoti teisingą jaunų žmonių požiūrį į antibiotikų vartojimą bei antimikrobinį atsparumą. Tam sukurti mokomieji moduliai apie infekcijų prevenciją ir antibiotikų vartojimą dviems moksleivių amžiaus grupėms: jaunesniems (9-11 metų) ir vyresniems (13-15 metų). Šie moduliai jau integruoti į mokyklų mokymo programas kai kuriose ES šalyse. Sukurtas ir internetinis puslapis, kuriame be teorinės medžiagos galima rasti žaidimų, praktinių užduočių.

Lietuva, būdama asocijuota projekto partnere, stebėjo projekto įgyvendinimą. Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną 2008 ir 2009 m. buvo išbandyti atskiri e-Bug projekto fragmentai mokyklose. Šios diskusijos metu, dalyvaujant ugdymo srities atstovams bus aptariamos projekto įgyvendinimo galimybės ir parengtos medžiagos įtraukimas į mokymo programas Lietuvos mokyklose.

Daugiau apie projektą www.e-bug.eu

Informacija suteikiama tel. (8 5) 261 8390 arba el. paštu asta@hi.lt.