2009

Artėjant lapkričio 18-ajai – Europos supratimo apie antibiotikus dienai – organizuojamas konkursas moksleiviams

2009 10 22
Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną, Higienos institutas ir Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja konkursą moksleiviams „Kaip mes padėsime išsaugoti antibiotikų efektyvumą“.
 
Mokinių tarpe, kaip ir kituose artimo bendravimo grupėse, intensyviau plinta infekcijos, kurių gydymui skiriami antibiotikai. Dažnas ir neteisingas antibiotikų vartojimas lemia didėjantį antimikrobinį atsparumą. Todėl labai svarbu atkreipti jaunų žmonių dėmesį į problemą ir kuo anksčiau formuoti teisingą jų požiūrį į antibiotikų vartojimą. Šio konkurso metu siekiama supažindinti moksleivius su Europos supratimo apie antibiotikus diena, padėti formuoti moksleivių supratimą apie neteisingo antibiotikų vartojimo pasekmes bei teisingą vartojimą.
 
Konkurse kviečiami dalyvauti 1–12 klasių moksleiviai. Visa  klasė turi sukurti vieną iš darbų (pagal amžiaus grupę) tema „Kaip  mes padėsime išsaugoti antibiotikų efektyvumą”: 1–6 klasės – piešiniai, 7–12 klasės – 2 min trukmės filmukas. Sukurtus darbus moksleiviai siųs Higienos institutui. Čia juos vertins komisija ir išrinks vieną geriausią piešinį ir vieną geriausią filmuką.
 
Higienos institutas, Sveikatos apsaugos ministerija ir akcijos partneriai „ONE nuotykių parkas“ kviečia Lietuvos moksleivius aktyviai dalyvauti šiame konkurse ir laimėti dieną su klase ONE nuotykių parke, įsikūrusiame Druskininkuose ant Nemuno upės kranto. Daugiau informacijos apie parką interneto tinklapyje www.onenuotykiuparkas.lt.


Informacija suteikiama tel. (8 5) 264 9500 arba el. paštu ieva.uogintaite@hi.lt.

Konkurso skelbimas (atsiųsti)

Konkurso organizavimo tvarka (atsiųsti)

Registracijos anketa (atsiųsti)