2009

Vilniuje įvyko Tarptautinės infekcijų kontrolės federacijos kongresas

2009 10 14

Spalio 8-11 dienomis Lietuvoje vyko 10–asis Tarptautinės infekcijų valdymo federacijos (angl. International Federation of Infection Control – IFIC) kongresas, kuriame dalyvavo apie pusę tūkstančio dalyvių iš viso pasaulio. Toks IFIC renginys vyko pirmą kartą Baltijos jūros regione. Iš Lietuvos dalyvavo apie 20 asmens sveikatos priežiūros įstaigų infekcijų kontrolės specialistų, gydytojų mikrobiologų, Higienos instituto darbuotojų, dirbančių hospitalinių infekcijų ir  antimikrobinių preparatų tyrimų grupėse.

Kongrese, patirtimi infekcijų valdymo srityje dalijosi įvairių pasaulio šalių mokslininkai ir infekcijų kontrolės specialistai, tarp jų - ir Lietuvos bei Higienos instituto atstovai. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas  aktualiausioms infekcijų valdymo problemoms – augančio bakterijų atsparumo valdymui, gripo pandemijos grėsmei, pacientų saugos aktualijoms, protrūkių valdymui.  

Atskiros sesijos buvo surengtos apie infekcijų prevencijos ir kontrolės pagrindinius elementus, rankų higienos komponentus, pristatytos kvėpavimo takų infekcijų prevencijos strategijos, kur didžiausias dėmesys skiriamas tuberkuliozės problematikai. Šiose sesijose pasisakė ir ateities strategines kryptis pristatė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) atstovai atskiroje sesijoje pristatė antibiotikų suvartojimo ir su sveikatos priežiūra susijusių  infekcijų (hospitalinių infekcijų) epidemiologinės priežiūros situaciją Europoje ir priemones jos gerinimui.

Šis kongresas buvo aktualus visiems mokslininkams ir infekcijų kontrolės specialistams, nes su sveikatos priežiūra susijusios infekcijos išlieka viena  sudėtingiausių problemų, įtakojančių sveikatos paslaugų kokybę ir pacientų saugą.  Sprendžiant šią  problemą susiduriama su naujais iššūkiais, susijusiais su didėjančiu bakterijų atsparumu antibakteriniams vaistams, augančiais visuomenės lūkesčiais, visuomenės senėjimu ir pan. Todėl bendradarbiavimo, keitimosi patirtimi svarba yra ypatingai aktuali.


Daugiau informacijos suteikiama tel. (8 5) 261 6681 arba el. paštu: ruta.bagdonaite@hi.lt.