2008

ESCAIDE – Europos infekcinių ligų taikomosios epidemiologijos mokslinė konferencija

2009 11 25
Lapkričio 19–21 d. Berlyne (Vokietija) vyko antroji „Europos infekcinių ligų taikomosios epidemiologijos mokslinė konferencija“ (ESCAIDE-European Scientific Conference on Applied Infectious Disease Epidemiology), kurioje savo tyrimus pristatė ir Higienos institutas.
 
Konferencijos pagrindinė tikslinė auditorija – epidemiologai, mikrobiologai, gydytojai ir visuomenės sveikatos specialistai. Joje dalyvavo per 600 atstovų iš daugiau nei 30 šalių. Pagrindinės temos, pristatytos konferencijoje, šios: infekcinių ligų protrūkiai, gyventojų migracija ir su tuo susijęs užkrečiamųjų ligų plitimas, hospitalinės infekcijos ir bakterijų atsparumas antibiotikams, vabzdžių pernešamos ligos (vektorinės), vakcinomis valdomos ligos, ŽIV, kvėpavimo takų infekcijos ir kt. Diskutuota apie naujų vakcinų kūrimo galimybes, apie metodus ir galimybes pasiekti tautinių, religinių mažumų grupes infekcinių ligų prevencijos ir gydymo srityje. Pranešėjai iš JAV, Nyderlandų ir Rumunijos pasidalijo savo patirtimi šioje srityje. 
 
Higienos instituto Visuomenės sveikatos tyrimų skyriaus tyrėja Rūta Bagdonaitė pristatė du stendinius pranešimus apie Higienos instituto atliktus tyrimus: „Antibiotikų suvartojimas Lietuvos bendrojo pobūdžio ligoninėse“ (atsiųsti)  ir „MRSA valdymas Lietuvos bendrojo pobūdžio ligoninėse“ (atsiųsti). 
 
Daugiau informacijos teikiama tel. (8 5) 261 6681 arba el. paštu ruta@hi.lt.