2008

ECDC antimikrobinio atsparumo atstovų susitikimas ir seminaras „Visuomenės supratimo apie teisingą antibiotikų vartojimą kampanijos“

2009 11 18
Šių metų lapkričio 6–7 dienomis Paryžiuje (Prancūzija) įvyko penktasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) antimikrobinio atsparumo (AMR) atstovų susitikimas bei Prancūzijos sveikatos, jaunimo, sporto ir savanoriško sektoriaus ministerijos organizuojamas seminaras „Visuomenei skirtos kampanijos apie teisingą antibiotikų vartojimą“.
 
Lietuvai AMR atstovų susitikime atstovavo Higienos instituto Visuomenės sveikatos tyrimų skyriaus vedėja dr. Rolanda Valintėlienė, kartu pasitarime bei seminare dalyvavo Valstybinės ligonių kasos Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuoliene bei Higienos instituto Visuomenės sveikatos tyrimų skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Asta Palekauskaitė.
 
ECDC organizuoto AMR atstovų susitikimo metu aptarta kovos su antimikrobiniu atsparumu eiga ir problemos Europoje, Europos tarybos rekomendacijų įgyvendinimas, pirmosios Europos supratimo apie antibiotikus dienos renginiai Europoje ir atskirose ES šalyse. Buvo pristatytas specialiai šiai dienai sukurtas filmas. 
 
Prancūzijos sveikatos, jaunimo, sporto ir savanoriško sektoriaus ministerijos organizuoto seminaro „Visuomenei skirtos kampanijos apie teisingą antibiotikų vartojimą“ metu išnagrinėtos skirtingose Europos šalyse vykdytos nacionalinės kampanijos, kurių metu visuomenei ir medikams buvo skleidžiama informacija apie teisingą antibiotikų vartojimą – organizavimo sėkmės ir problemos, prioritetų nustatymas, efektyvumo vertinimo kriterijai ir rezultatai.
Seminaro programa ir pranešimai (atsiųsti)
 
Daugiau informacijos suteikiama tel. (8 5) 261 8390 arba el. paštu rolanda.valinteliene@hi.lt