2015

Išleistas naujas žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris (2015 Nr.1 (68))

2015 03 26
Skaitytojams siūlome naują žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį (2015 Nr.1 (68)). Jame pateikti devyni originalūs straipsniai. Didžiausias dėmesys sutelktas į ligų prevencijos problemas. Aptariami ambulatoriškai valdomų ligų paplitimo ypatumai Lietuvoje 2012 m., Lietuvos moterų dalyvavimas gimdos kaklelio ir krūties vėžio prevencinėse patikrose 2004–2014 m., nepageidaujamų įvykių registravimo ir mokymosi sistemos diegimas Lietuvos bendrojo pobūdžio ligoninėse, – kokia padėtis yra dabar ir kokie poreikiai.

Redakcijos skiltyje aptariamos problemos, su kuriomis susiduria specialistai, kurdami į pacientą orientuotą sveikatos priežiūros sistemą. Literatūros apžvalgoje analizuojama, kaip formuojant sveikatos politiką panaudojami mokslinių tyrimų įrodymai, – ar praktikoje perduodamos žinios. 

Šiame numeryje taip pat pateikiami sergamumo 2-ojo tipo diabetu dinamikos pokyčiai Lietuvoje per 2002–2013 metus, pristatoma analizė, kaip interneto portaluose reprezentuojamos ŽIV infekuotų nuo psichoaktyviųjų medžiagų priklausomų asmenų problemos. Interneto, kaip sveikatos informacijos šaltinio, tema tęsiama ir kitame staipsnyje: pateikiama 16–17 metų moksleivių nuomonė apie internetą kaip informacijos apie sveikatą šaltinį. Žurnale aptariami pedagogines studijas pasirinkusių jaunuolių mitybos ypatumai.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ pateikta informacija apie vykdytą ES paramos projektą, skirtą visuomenės sveikatos plėtros strateginių krypčių nustatymui.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto tinklalapio www.hi.lt skyrelyje „Visuomenės sveikata -> Archyvas“ arba paspaudę nuorodą čia.