2015

Išleistas naujas žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris (2015/2(69)

2015 06 23
Naujajame numeryje pateikiama dešimt originalių straipsnių. Daug dėmesio skiriama statistiniams sveikatos rodikliams – pateikiami išvengiamų hospitalizacijų rodiklių skirtumai Lietuvos savivaldybėse, amžiaus, periodo ir kohortos veiksniai bei jų tarpusavio įtaka sergamumo 2-ojo tipo diabetu dinamikai Lietuvoje 2002–2013 m. 
 
Straipsniuose analizuojama ir gydytojų bei slaugytojų požiūris į komandinį darbą Lietuvos bendrojo pobūdžio ligoninėse, socialinės globos ir reabilitacijos įstaigų darbuotojų pasirengimas keisti gyvensenos įpročius.
 
Žurnale aprašomos vaikų ir jaunimo sveikatos aktualijos: patyčių paplitimo Lietuvos mokyklose pokyčiai 1994–2014 m., specializuotų muzikos ir meno mokyklų 9–12 klasių mokinių fizinis aktyvumas, sveikatai nepalankių maisto produktų vartojimo paplitimas tarp Vilniaus universiteto studentų ir intubuotų vaikų kvėpavimo takų kolonizacija patogeniniais mikroorganizmais,
 
Atkreiptas dėmesys ir į Lietuvoje bei užsienyje gyvenančių lietuvių gerovės skirtumus.
 
Redakcijos skiltyje aptariama Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros ištekliai, – analizuojama, kuo skiriamės nuo kitų Europos Sąjungos šalių.
 
Pateiktos ir dvi literatūros apžvalgos: apie šeimos gydytojų rūkymo paplitimą ir jų pasirengimą teikti pagalbą metantiems rūkyti pacientams, taip pat apie veiksnius, kurie turi įtakos vaikų fiziniam aktyvumui.
 
Nuolatinėje rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ skaitytojai informuojami apie parengtas visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitų rašymo metodines rekomendacijas, kurios turėtų padėti savivaldybių  spacialistams. Aptariamas apskrityse diegiamas antimikrobinio atsparumo valdymo modelis bei kuriamas sveikatos netolygumų nustatymo ir mažinimo gebėjimų stiprinimo modelis. Pateikta informacija apie Lietuvos teisės aktus, susijusius su sveikatos programų rengimu ir vertinimu.
 
Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto tinklalapio www.hi.lt skyrelyje „Visuomenės sveikata“ -> „Archyvas“ arba paspaudę nuorodą čia.