2015

Europos supratimo apie antibiotikus dienos patariamojo komiteto susitikimas

2015 07 16

2015 m. birželio 22 – 23 dienomis Stokholme, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centre (ECDC) vyko Europos supratimo apie antibiotikus dienos (ESAD) patariamojo komiteto susitikimas, kuriame dalyvavo daugelio Europos šalių atstovai, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro specialistai, Europos visuomeninių organizacijų atstovai. Pasaulio sveikatos organizacijos bei Europos Komisijos pareigūnai susitikime dalyvavo nuotoliniu būdu. Lietuvai pasitarime atstovavo Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus vyr. specialistė Agnė Plentaitė.

Susitikimo metu buvo pristatytos ESAD veiklos, vykdytos 2014 m., aptarti gauti apklausos rezultatai apie Europos šalyse rengtas veiklas skirtas ESAD, taip pat pristatyta socialinių medijų statistika. Susitikimas buvo orientuotas į 2015 m. ESAD organizavimą, pristatyti planuojami darbai ES lygiu, siūlomos priemonės ir medžiaga, aptartos jų pritaikymo ir panaudojimo galimybės skirtingose šalyse organizuojant ESAD. Pristatytas siūlomas infografikas bei trumpas video filmukas, kurių tematika – atsparumo antibiotikams formavimasis ir plitimas aplinkoje. Didelis dėmesys skirtas socialinėms medijoms, kaip įrankiui, kuris padeda skleisti informaciją apie ESAD ir didinti supratimą apie antibiotikus bei suteikia galimybę tiesiogiai komunikuoti. Posėdžio pabaigoje visų šalių atstovai pristatė šiais metais planuojamas Europos supratimo apie antibiotikus dienos veiklas.

Europos supratimo apie antibiotikus diena Lietuvoje ir visoje Europoje kasmet pažymima lapkričio 18 d. Šios dienos tikslas – informuoti sveikatos priežiūros specialistus ir visuomenę apie antibiotikus, antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą.

Platesnę informaciją apie Europos supratimo apie antibiotikus dieną rasite: 

ECDC svetainėje http://ecdc.europa.eu/lt/eaad/Pages/Home.aspx

Higienos instituto svetainėje http://www.hi.lt/lt/supratimo-apie-antibiotikus-diena.html

Daugiau informacijos apie renginį Jums gali suteikti: Agnė Plentaitė tel. (8 5) 262 9055 arba el. paštu agne.plentaite@hi.lt