2015

Panevėžyje įmonės paskatintos rūpintis darbuotojų fiziniu aktyvumu

2015 09 21
2015 m. rugsėjo 17 d. Panevėžio visuomenės sveikatos biure vyko fizinio aktyvumo skatinimo darbo vietose mokymų – informacijos diena. Renginyje dalyvavo dvidešimties Panevėžio mieste ir rajone veikiančių įmonių bei įstaigų atstovai. Šiuo renginiu buvo siekiama informacijos, rekomendacijų bei idėjų pagalba paskatinti Panevėžio įmones ir įstaigas diegti darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimo priemones.
 
Dalyvius pasveikino Panevėžio miesto savivaldybės tarybos bei Socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto narys Arūnas Balčiūnas.
 
Kineziterapeutas Vidmantas Zaveckas atkreipė dėmesį, jog kasdien fiziškai aktyviu galima būti vykstant į darbą ir iš darbo pėsčiomis ar dviračiu, pasirenkant laiptus vietoj lifto, nueinant pas kolegą pasitarti vietoj susirašinėjimo el. paštu, pasivaikščiojant per pietų pertrauką. Tačiau taip pat svarbu atlikti ir specialius pratimus, kurie padėtų išvengti su darbu susijusių negalavimų: stiprinti giliuosius raumenis, atpalaiduoti įsitempusius raumenis, lavinti lankstumą ar ištvermę.  
 
Sveikatos psichologė Sigita Vičaitė pristatė keturis pagrindinius principus, kurių reikėtų laikytis diegiant bet kokias sveikatos stiprinimo programas įmonėse:
1. Atsižvelgiama į poreikius: įvertinami darbuotojų ir darbdavių sveikatos stiprinimo poreikiai, galimybės juos tenkinti, siekiama išgirsti įvairių amžiaus grupių, skirtingą pobūdį dirbančiųjų poreikius.
2. Užtikrinamas aktyvus visų darbuotojų dalyvavimas sveikatos stiprinimo veiklose: į sveikatai stiprinti skirtas veiklas ir jų iniciavimą įtraukiama visa įmonės bendruomenė.
3.  Kompleksinis požiūris: sveikatos stiprinimo darbe veiklos siejamos tiek su darbo sąlygų gerinimu, palankaus mikroklimato kūrimu, tiek su kiekvieno darbuotojo individualiais sveikatos poreikiais.
4. Integracija: darbuotojų sveikatos stiprinimas įtraukiamas į kasdienę veiklą visais įmonės lygmenimis.
 
Plačiau – rekomendacijose:
„10 svarbiausių patarimų, kaip stiprinti sveikatą darbe“ (atsiųsti)
„Kaip organizuoti fizinio aktyvumo skatinimo programą darbo vietose“ (atsiųsti)
 
UAB „Teida“ (http://www.teida.lt/) pristatė vis labiau populiarėjančią „Judesio kambario“ idėją bei priemones. Užtenka nedidelės erdvės ir labai paprastų priemonių – pavyzdžiui, elastinės juostos, kelių dydžių kamuolių, pusiausvyros platformos ir kilimėlio, su kuriomis darbuotojai gali atlikti paprastus pratimus raumenims ištempti ir atpalaiduoti.
 
Dėkojame renginį parėmusiai įmonei Arimex (http://arimex.lt/), kuri dalyvius vaišino savo produkcija – riešutais.
 
Renginį organizavo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ ir Higienos institutas. Mokymų-informacijos dienas remia Sveikatos apsaugos ministerija pagal nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, skatinimo programą.
 
Kitos mokymų-informacijos dienos numatomos: 2015 m. spalio 15 d. – Kaune, 2015 m. spalio 22 d. – Alytuje.
    
Daugiau informacijos jums gali suteikti Sigita Vičaitė, tel. 8 671 41457, el. p.: sigita.vicaite@hi.lt.
 
 
Renginio akimirkos: