2015

Alytuje sėkmingai vykusio projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose – gerosios patirties perdavimas“ pabaigtuvės

2015 10 28
Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras drauge su VŠĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ bei Higienos institutu spalio 22 d. sukvietė Alytaus raj. veikiančių įmonių ir įstaigų atstovus į mokymų – informacijos dieną „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“, kuri buvo paskutinė vykdant projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas darbi vietose – gerosios patirties perdavimas“.
 
Renginyje dalyvavo daugiau kaip  dvidešimt Alytaus raj. veikiančių įmonių vadovų, didelį dėmesį fiziniam aktyvumui skyrė ir ugdymo įstaigos. Iš viso Fizinio aktyvumo skatinimo darbo vietose mokymų – informacijos dienose, vykusiose Panevėžyje, Kaune bei Alytuje, dalyvavo daugiau kaip 70-ies įmonių bei įstaigų atstovai. Renginiuose apsilankė beveik 200 dalyvių.
 
Visuose renginiuose dalyvius pasveikino savivaldybių atstovai, Alytuje – Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.
 
Renginių metu buvo siekiama formuoti teisingą praktiką kaip diegti ir plėtoti fizinio skatinimo darbe programas įmonėse. Kineziterapeutas, LSMU dėstytojas Vidmantas Zaveckas įmonių atstovus supažindino su sėdimo darbo keliama rizika darbuotojų sveikatai, darbingumo ir produktyvumo mažėjimui, bei pristatė darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimo galimybes, naudą. Be to, buvo pristatytos ir dalijamos praktinės rekomendacijos „Mankšta darbo vietoje“, „10 svarbiausių patarimų, kaip stiprinti sveikatą darbe“, „Kaip organizuoti fizinio aktyvumo skatinimo programą darbo vietose“.
 
Antroje, praktinėje dalyje, buvo siekiama supažindinti dalyvius su jų miestuose veikiančių įmonių ir įstaigų siūlomomis darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimo galimybėmis. Šioje dalyje visuomenės sveikatos biurai bei kitos įmonės papasakojo apie savo vykdomas iniciatyvas įmonėse ir pakvietė bendradarbiauti.
 
Taip pat buvo pristatomos įvairios idėjos bei jau vykdančių fizinio aktyvumo skatinimo programas įmonių pavyzdžiai. „Sveiko stuburo mokykla“ pateikė pavyzdžių, kaip darbo patalpose galima įsirengti „judesio kampelį“. Tam užtenka nedidelės erdvės ir paprastų priemonių: elastinės gumos, gimnastikos kamuolių, pusiausvyros platformos ir kilimėlio.
 
Renginiuose sveikais užkandžiais – riešutais bei džiovintais vaisiais – vaišino riešutų ir džiovintų vaisių rinkos lyderė Lietuvoje, įmonė „Arimex“.
 
Renginiai organizuoti vykdant projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose – gerosios patirties perdavimas“, kurį remia LR Sveikatos apsaugos ministerija pagal nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, skatinimo programą. Vykdant šį projektą, sėkmingai vyko nevyriausybinio, savivaldybių ir valstybinio sektoriaus atstovų bendradarbiavimas.
 
Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Profesinės sveikatos centro Inovacijų skyriaus vyr. specialistė Sigita Vičaitė, tel. 8 671 41457, el. p.: sigita.vicaite@hi.lt.