2015

Skleidžiamos žinios jaunimui apie sveikos gyvensenos principus bei profesinę sveikatą

2015 11 23
2015 m. spalio ir lapkričio mėnesiais surengti seminarai-sveikatingumo ugdymo sesijos, kurių tikslas – išmokyti specialistus naudoti šiuolaikiškus novatoriškus metodus, jaunimui skleidžiant žinias apie sveiką gyvenseną ir profesinę sveikatą.
 
Seminaras-sveikatingumo ugdymo sesija organizuojamas įgyvendinant tarptautinį projektą, kurį remia Šiaurės Ministrų taryba pagal programą „NordPlus Horizontal“. Projektą koordinuoja Lietuvos Sveikuolių sąjunga, projekto partneriai yra Higienos institutas, Islandijos, Suomijos tyrimo institutai, Latvijos mokykla.
 
Panašūs susitikimai – seminarai 2015 m. lapkričio 16–17 dienomis surengti Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijoje, Klaipėdos miesto „Ažuolyno“ gimnazijoje.
 
Projekto metu jauni žmonės buvo kviečiami į renginius apie sveiką gyvenseną ir jiems teikiamos žinios apie profesinę sveikatą, naudojant inovatyvius, dinamiškus ir patrauklius švietimo metodus žadinamas jų smalsumas domėtis šiomis temomis ir patiems burti bendraamžius, siūlyti savo žaidimus, testus  ir pan.
 
Renginiuose dalyvavo ir Vilniaus jaunimo nevyriausybinių organizacijų atstovai. Renginiai prasidėjo nuo susipažinimo, kur organizatoriai ir projekto dalyviai siūlė įvairius edukacinius būdus susipažinti ir prisistatyti, naudojant inovatyvius metodus. Jaunimą sudomino mankšta, naudojant raketę ir kamuoliukus, kurią vedė Taiji Bailong Ball (Tarptautinės TBB Asociacijos narė) trenerė. Trenerė surengė ir savęs harmonizavimo sesiją pagal Taiji Bailong Ball (TBB) metodiką. TBB – tai mankšta visam kūnui, kurios metu derinami judesiai ir kvėpavimas. Ji padeda išsaugoti gerą fizinę formą, sąnarių lankstumą, gerina kraujotaką, regėjimą, teigiamai veikia emocijas, gerina miegą, stiprina imuninę sistemą, padeda nugalėti stresą, gerina kasdieninio gyvenimo kokybę, tinka bet kuriame amžiaus žmonėms.
 
Susitikimuose buvo diskutuojama apie pagrindinius mūsų sveikatą ir darbingumą bei mokymąsi lemiančius veiksnius temomis „Vertybės mano gyvenime“, „Judėjimas ir fizinis aktyvumas. Kaip dažnai, kokias formas pasirinkti, kada pradėti?“, „Kiek mano sveikata priklauso nuo pasirinkto gyvenimo būdo“ ir kt.  Lietuvos Sveikuolių sąjungos viceprezidentas Eligijus Valskis surengė  mankštas, taikytinas pamokų ruošos pertraukėlių metu, kvėpavimo pratimų kompleksus atsipalaidavimui, aiškino apie grūdinimosi principus ir kt.
 
Susitikimuose pristatytas parengtas įrankis – klausimynas, kuris bus naudojamas vykdant jaunimo apklausą, su tikslu išsiaiškinti jų žinias apie fizinį aktyvumą, mitybos įpročius, ergonomikos principų taikymą mokykloje ir ruošiant pamokas ir kt. Kai kuriose mokyklose jau pradėta apklausa, neretai talkina ir šių miestų mokyklų mokytojai, visuomenės sveikatos biurų (VSB) specialistai, ypač aktyviai dalyvauja Kėdainių, Šilalės, Mariampolės, Tauragės VSB.
 
Seminaro lektoriai yra iš Lietuvos sveikuolių sąjungos, Profesinės sveikatos asociacijos, Higienos instituto Profesinės sveikatos centro. Šiame projekte vyksta ir daugiau sveikatinimo sesijų, į kurias kviečiamas jaunimas iš kitų miestų.
 
Daugiau informacijos jums gali suteikti gali Higienos instituto Profesinės sveikatos centro vadovė Raimonda Eičinaitė-Lingienė, tel. (8 5) 212 1969 arba el.paštu raimonda.eicinaite@dmc.lt