Antrinės profilaktikos programų įgyvendinimas gyventojų ir gydytojų požiūriu

nr_12_md_1690467836-9f8f9f1a861cdc1d0a96be942ed0ac04.jpg

Antrinės profilaktikos programų įgyvendinimas gyventojų ir gydytojų požiūriu

Higienos institutas, „Mokslo darbai", Nr. 12, Vilnius, 2014, 98 p.

Leidinyje pristatomas tyrimas, kurio atlikimu buvo siekta įvertinti, kaip programų įgyvendinimą vertina patys paslaugų teikėjai – gydytojai ir administratoriai bei paslaugos gavėjai – gyventojai. Tyrimas parodė, kad didžioji dauguma gyventojų ir sveikatos specialistų palankiai vertino ankstyvosios diagnostikos prevencinių programų įgyvendinimą Lietuvoje ir pritarė, kad programos yra reikalingos. Tačiau ne visi atrankinėms grupėms priklausantys gyventojai žinojo apie vykdomas prevencines programas, o pusė žinančių asmenų jose nedalyvavo.
Tyrimas atskleidė kai kuriuos programų organizavimo trūkumus ir trukdžius asmens sveikatos priežiūros įstaigose, tobulintinas vietas šiose srityje, tuo pačiu parodė, kad gyventojams trūksta motyvacijos rūpintis savo sveikata.
Tikimės, kad pateiktos rekomendacijos bus naudingos ne tik asmens sveikatos priežiūros specialistams ir administratoriams, tiesiogiai vykdantiems programas, bet ir sveikatos politikams, ligonių kasų atstovams, atsakingiems už prevencijai skiriamas lėšas, taip pat visuomenės sveikatos specialistams, kurių indėlis į tai, kad „sveikata būtų tokia pat užkrečiama, kaip ir liga“, turėtų būti svariausias.

Susidomėjusiuosius leidiniu prašome kreiptis į šias bibliotekas arba tel. (8 5) 262 9931.


Atnaujinimo data: 2023-09-06 16:03:02