Grįžimo į darbą po onkologinės ligos organizavimo gairės

po_onkol-_ligos_1690898207-ae2fa776309e8804fe38392ad67b1032.jpg

Grįžimo į darbą po onkologinės ligos organizavimo gairės

Metodinės rekomendacijos
V. Ivleva, V. Juškelienė
Higienos institutas, Vilnius, 2020, 32 p.

Šiandien dėl pažengusių medicinos technologijų ir ankstyvos diagnostikos vis daugiau onkologinių pacientų turi galimybę grįžti į darbą. Tačiau dėl ligos ir šalutinių gydymo reiškinių grįžusiųjų darbingumas dažnai būna mažesnis nei iki ligos, o grįžimo į darbą procesą apsunkina nemažai individualių ir darbo aplinkos veiksnių.
Šiose metodinėse rekomendacijose apibūdinami grįžimo į darbą po onkologinės ligos ypatumai, supažindinama su sergančiųjų patiriamais sunkumais bei grįžimą į darbą skatinančiais veiksniais.
Analizuojama informacija siekiama padėti Lietuvos įmonėms ir organizacijoms užtikrinti sklandų onkologinės ligos paveiktų darbuotojų grįžimo į darbą procesą. Ji taip pat galėtų prisidėti prie visuomenės švietimo, vėžio stigmos bei diskriminacinio elgesio šalies darbovietėse apraiškų mažinimo.
Metodinės rekomendacijos skirtos įmonių ir įstaigų vadovams, žmogiškųjų išteklių ir profesinės sveikatos specialistams bei kitiems asmenims, galintiems prisidėti prie grįžimo į darbą po onkologinės ligos proceso organizavimo. Jos naudingos ir onkologiniams pacientams, planuojantiems grįžti į darbą.


Atnaujinimo data: 2023-08-23 14:28:42