Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Sveikatos statistikos skyriaus bei Mirties priežasčių registro specialistai dalyvavo Lietuvos statistikos departamento ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos kūrybinėse statistikos ir dizaino dirbtuvėse. Jose studentai, vadovaujami dėstytojų bei konsultuojami statistikos specialistų, rengė infografikus.
Studentai, pasirinkę naujagimių, psichikos sutrikimų bei mirties priežasčių statistiką, pabandė pavaizduoti statistinius skaičius originalaus dizaino infografikuose.
Spalio 3–4 d. Vilniuje įvyko 25-asis Baltijos jūros regiono šalių profesinės sveikatos ir saugos tinklo (BSN) ir Darbuotojų saugos ir sveikatos ekspertų grupės (EG OSH) atstovų susitikimas.
Susitikime pristatyta Šiaurės matmens partnerystės visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės srityje strategija ir jos įvertinimas, BSN ir EG OSH 2021–2025 m. veiksmų planas, taip pat aptarti projekto „Geresnis su darbu susijusių ir profesinių ligų bei kylančios rizikos identifikavimas ir prevencija“ įgyvendinimo klausimai. Įvairių šalių atstovai bei tarptautinių organizacijų ekspertai pasikeitė žiniomis ir gerąja praktika darbuotojų sveikatos ir saugos srityje, aptarė numatomus Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo prioritetus bei galimus bendrus projektus.
Renginį organizavo Higienos institutas kartu su Norvegijos ir Suomijos profesinės sveikatos institutais.
Gegužės 29 d. Vilniuje įvyko Higienos instituto kasmetinė mokslinė-praktinė konferencija „Hospitalinių infekcijų aktualijos“.
Konferencijos tikslas – supažindinti joje dalyvaujančius šalies sveikatos priežiūros specialistus su Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių įgyvendinimo užkrečiamųjų ligų srityje vertinimo rezultatais, naujomis infekcijų valdymo iniciatyvomis ir sveikatos priežiūros įstaigų valdymo naujovėmis, tymų ir hospitalinių infekcijų epidemiologine situacija ir infekcijų prevencijos aktualijomis.
Kovo 19 d. Higienos institutas paskelbė konkursą „Sveikatą puoselėjanti įmonė – 2018“. Jo tema – darbuotojų psichosocialinės aplinkos gerinimas.
Kviečiamos dalyvauti Lietuvoje registruotos įvairaus dydžio valstybinės, verslo ir nevyriausybinės įstaigos ar įmonės. Konkurso tikslas – išsiaiškinti, kiek dėmesio įmonės skiria savo darbuotojų psichikos sveikatos stiprinimui, kokias priemones vykdo, kaip jos vertinamos ir daro įtaką darbuotojų psichikos sveikatai bei bendram psichosocialiniam klimatui įmonėje.
Tikimasi, kad konkursas paskatins įmones pasidalyti gerąja patirtimi, inovatyviomis idėjomis, kurios galėtų pagerinti įmonių mikroklimatą ir darbuotojų psichosocialinę aplinką.