• Titulinis
  • Panevėžyje įvyko Europos supratimo apie antibiotikus dienos renginiai

2013 m. lapkričio 21 d. Panevėžyje įvyko Europos supratimo apie antibiotikus dienos renginiai

Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną 2013 m. lapkričio 21 d. Panevėžyje Higienos institutas kartu su Respublikine Panevėžio ligonine organizavo seminarą „Antibiotikai šeimos gydytojų praktikoje“ bei mokslinę praktinę konferenciją „Antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo tendencijos“.
 
Seminaras „Antibiotikai šeimos gydytojų praktikoje“ buvo skirtas bendrosios praktikos ir šeimos gydytojams. Jį pradėjęs Higienos instituto atstovas K. Rudaitis pristatė Europos supratimo apie antibiotikus dienos atsiradimo istoriją, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyvas šiai dienai, kitų šalių vykdomas „Europos supratimo apie antibiotikus dienos“ prevencines kampanijas. Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė dr. R. Valintėlienė supažindino seminaro dalyvius su antibiotikų suvartojimo situacija Europoje ir Lietuvoje. Kvėpavimo takų infekcijų mikrobiologinės diagnostikos ir jautrumo antimikrobiniams vaistams tyrimų ypatumus pristatė dr. J. Miciulevičienė iš Vilniaus miesto klinikinė ligoninės. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų atstovė gydytoja I. Stirbienė, remdamasi kasdienės gydymo praktikos pavyzdžiais, pateikė klinikines situacijas, kalbėjo apie gydytojų klaidas pasirenkant gydymo taktiką ir būdus, kaip jų išvengti.
 
Konferenciją „Antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo tendencijos“ pradėjo dr. Jolanta Miciulevičienė, pristatydama antimikrobinio atsparumo situaciją Lietuvoje ir Europoje.
 
Valstybinės ligonių kasos prie SAM specialistė R. Ūsaitė supažindino su privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išlaidomis, skirtomis antibiotikų kompensavimui, pacientų priemokomis, kompensuojamųjų antibiotikų receptų skaičiumi, jų pasiskirstymu pagal regionus, amžiaus grupes, ligas ir vaistus Lietuvoje ir Panevėžio regione.
 
Antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo situaciją veterinarijoje pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Mikrobiologijos ir virusologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. M. Ružauskas.
 
Dr. R. Valintėlienė pasakojo apie įrodymais pagrįsto antibiotikų suvartojimo ir antimikrobinio atsparumo ryšį.
 
Respublikinės Panevėžio ligoninės mikrobiologijos laboratorijos vedėja I. Rutkauskienė konferencijos dalyvius supažindino su antimikrobinio atsparumo pokyčiais Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.
 
Apie antimikrobinio atsparumo valdymo modelį Klaipėdos regione bei vykdytą IMPRIM projektą pasakojo Higienos instituto atstovė A. Sinkevičiūtė.
 
Higienos instituto specialistė J. Mackevičiūtė pristatė Acinetobacter spp. epidemiologinę situaciją ir svarbą klinikinėje praktikoje.
 
Renginių pranešimai:
 
ESAD – teisingo antibiotikų vartojimo link, K. Rudaitis, Higienons institutas (atsiųsti);
 
Antimikrobinio atsparumo dinamika Lietuvoje ir Europoje, dr. J. Miciulevičienė, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Higienos institutas (atsiųsti);
 
Kompensuojamų antibiotikų skyrimo tendencijos Lietuvoje ir Panevėžio regione, R. Ūsaitė, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (atsiųsti);
 
Įrodymais pagrįstas antibiotikų suvartojimo ir antimikrobinio atsparumo ryšys, dr. R. Valintėlienė, Higienos institutas (atsiųsti);
 
Antimikrobinio atsparumo valdymas regione: IMPRIM projekto rezultatai ir plėtra A. Sinkevičiūtė, Higienos institutas (atsiųsti);
 
Acinetobacter svarba klinikinėje praktikoje, J. Mackevičiūtė, Higienos institutas (atsiųsti).
 
 
Daugiau informacijos apie renginį Jums gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Inovacijų skyriaus vyr. specialistas Kęstutis Rudaitis, tel. (8 5) 262 5479 arba el. paštu [email protected]