Naujienos

2021-03-05
PSO kviečia į mokymus apie kaukių dėvėjimą sveikatos priežiūros įstaigose ir visuomenėje
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) žinių perdavimo platformoje „OpenWHO“ paskelbė informaciją, kviečiančią į nuotolinius mokymus apie kaukių dėvėjimą pandemijos metu.
2021-03-03
Kovo 30 d. vyks seminaras „Hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimas palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse. Duomenų rinkimas ir duomenų kokybės užtikrinimas“
Higienos institutas kovo 30 d. organizuoja nuotolinį seminarą hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimo palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse tema.
2021-03-03
Kovo 25 d. vyks seminaras „Hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimas bendrojo pobūdžio ligoninėse. Duomenų teikimas į informacinę sistemą“
Higienos institutas kovo 25 d. organizuoja nuotolinį seminarą hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimo bendrojo pobūdžio ligoninėse tema.
2021-02-17
Kviečiame į kvalifikacijos tobulinimo kursus „Stresas ir psichosocialinės rizikos veiksniai darbe, jų valdymas“
Higienos institutas organizuoja mokamus nuotolinius kvalifikacijos tobulinimo kursus apie streso darbe valdymą, skirtus savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistams.
2021-02-17
Kovo 18 d. organizuojami kvalifikacijos tobulinimo kursai „Stresas ir psichosocialinės rizikos veiksniai darbe, jų valdymas“
Higienos institutas organizuoja mokamus nuotolinius kvalifikacijos tobulinimo kursus apie streso darbe valdymą, skirtus savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistams.
2021-02-15
Su Vasario 16-ąja!
Sveikiname su Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Ji vis primena, jog tik laisvi esame gyvi, kokie svarbūs Tėvynei mes, mūsų darbai ir tikslai. Sėkmės ir užsidegimo statant ir kuriant savo šiandieną!
2021-02-15
Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras paskelbė atnaujintas rekomendacijas „Infekcijų prevencija, kontrolė ir pasiruošimas COVID-19 sveikatos priežiūros įstaigose“
Nuo vasario 9 d. skelbiamos atnaujintos rekomendacijos, papildytos dviem skyriais apie infekcijų prevencijos ir kontrolės ypatumus, susijusius su vakcinacija nuo COVID-19 ir SARS-CoV-2 virusu.
2021-02-10
Laukiama pasiūlymų dėl visuomenės sveikatos technologijų vertinimo
Higienos institutas kviečia iki kovo 1 d. teikti pasiūlymus, kokių visuomenės sveikatos technologijų vertinimą reikėtų atlikti.
2021-02-09
Kviečiame išklausyti kursus „Lyderystė ir programų valdymas infekcijų prevencijos ir kontrolės srityje“
Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė kursus apie vadovavimo įgūdžius, projektų valdymą ir strategijų įgyvendinimą. Mokymų medžiaga pateikiama anglų kalba.
2021-02-02
Tyrimas atskleidė, kaip ir kiek dirba ugdymo įstaigose visuomenės sveikatos specialistai
Higienos institutas atliko tyrimą, siekdamas įvertinti visuomenės sveikatos specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose, etatų ir darbo krūvių paskirstymą bei nustatyti jam įtaką darančius veiksnius.
2021-01-27
Pristatome paskutinį 2020 m. žurnalo „Visuomenės sveikata“ numerį
Naujame žurnalo „Visuomenės sveikata“ (2020/4(91) numeryje – nuo COVID-19 pandemijos išbandymų, sveikatos rodiklių, visuomenės sveikatos stebėsenos plėtojimo iki vaikų ir jaunimo sveikatos aktualijų.
2021-01-18
Atliktas antrasis mokinių gyvensenos tyrimas Lietuvos mastu
Pernai visose šalies savivaldybėse atliktas antrasis mokinių gyvensenos tyrimas, kurio metu apklausti 35 562 mokyklinio amžiaus vaikai. Pirmasis toks tyrimas vykdytas 2016 m.
2021-01-11
Lietuvoje tęsiasi „Neįtikėtini metai“: prasidėjo dar vieni grupių vadovų mokymai
Sausio 11 d. prasidėjo iki sausio 28 d. nuotoliniu būdu vyksiantys antrieji grupių vadovų mokymai.
2021-01-08
Modernizuota Vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema
Nuo šiol modernizuotoje informacinėje sistemoje – ne tik bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo, bet ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų bei pilnamečių mokinių sveikatos būklės duomenys.
2021-01-07
Kviečiama teikti paraiškas Europos saugių darbo vietų gerosios praktikos apdovanojimams gauti
Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra praneša, jog jau galima teikti novatoriškų priemonių, kurias taikant kuriama saugi ir sveika darbo vieta, pasiūlymus apdovanojimams gauti.
2021-01-06
Naujos metodinės rekomendacijos – pagalbos priemonė vykdant darbuotojų kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevenciją
Metodinių rekomendacijų „Rizikos vertinimo ir valdymo priemonės, susijusios su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevencija“ tikslas – padėti darbdaviams kurti ir palaikyti tvarią darbo aplinką.
2021-01-05
Visuomenės sveikatos specialistai įgijo žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų darbui su VSS IS
2020 m. gruodžio 3 d. įvyko nuotoliniai kvalifikacijos tobulinimo kursai apie Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos (VSS IS) naudojimo galimybes.
2021-01-05
Kompiuterizuoti šeši sveikatos stebėsenos procesai
Sukurta Visuomenės sveikatos stebėsenos informacinė sistema, prisidėsianti prie šalies sveikatos sistemos tobulinimo.
2021-01-04
Kompiuterizuotos asmens sveikatos priežiūros įstaigose vykdomos stebėsenos
Nuo 2021 m sausio 1 d. pradedamas hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros, antimikrobinių vaistinių preparatų vartojimo ir nepageidaujamų įvykių stebėsenų duomenų teikimas į VISS IS.
                 
Naujienų prenumerata