Higienos instituto Metodinė komisija informuoja

2020 09 22
Rugsėjo 18 d. įvyko Higienos instituto Metodinės komisijos nuotolinis posėdis, kuriame pristatytas svarstymui tobulinimo programos „Dauginio atsparumo mikroorganizmų, sukeltų infekcijų kontrolė ir valdymas“ aprašas; metodinės rekomendacijos „Pneumonijų, susijusių su dirbtine plaučių ventiliacija, prevencija“ ir tiriamojo darbo „Ergonominės rizikos vertinimo ypatybės Lietuvos savivaldybių įstaigose / įmonėse“ ataskaita.
 
Metodinė komisija pritarė tobulinimo programos „Dauginio atsparumo mikroorganizmų, sukeltų infekcijų kontrolė ir valdymas“ aprašui. Šios programos tikslas yra suteikti kompleksinių žinių apie dauginio atsparumo antibiotikams bakterijas, jų nustatymo metodus, atsiradimo priežastis ir sustiprinti gebėjimus vykdyti šių bakterijų sukeltų hospitalinių infekcijų valdymą sveikatos priežiūros įstaigose.
 
Posėdyje pritarta ir metodinėms rekomendacijoms „Pneumonijų, susijusių su dirbtine plaučių ventiliacija, prevencija“. Šios metodinės rekomendacijos skirtos sveikatos priežiūros įstaigų infekcijų kontrolės specialistams ir kitiems darbuotojams, atsakingiems už hospitalinių infekcijų prevenciją ir skiriantiems / atliekantiems dirbtinę plaučių ventiliaciją sveikatos priežiūros įstaigose. Metodinėse rekomendacijose pateikta informacijos apie pneumonijų, susijusių su dirbtine plaučių ventiliacija, sukėlėjus, rizikos veiksnius ir prevencijos priemones.
 
Metodinė komisija taip pat pritarė tiriamojo darbo „Ergonominės rizikos vertinimo ypatybės Lietuvos savivaldybių įstaigose / įmonėse“ ataskaitai. Tyrimo tikslas – ištirti ergonominės rizikos vertinimo ypatybes Lietuvos savivaldybių įstaigose / įmonėse.
 
Daugiau informacijos gali suteikti Jolanta Čepienė tel. (8 5) 262 9931 arba el. paštu [email protected].