Higienos instituto Metodinė komisija informuoja

2020 12 14
Gruodžio 11 d. įvykusiame Higienos instituto Metodinės komisijos nuotoliniame posėdyje pristatyta svarstymui: tiriamojo darbo „Psichosocialinių profesinės rizikos veiksnių vertinimo ypatybės asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ projektas; tiriamojo darbo „Ligų naštos rodiklių skaičiavimo galimybės Lietuvoje“ataskaita; metodinės rekomendacijos „Rizikos vertinimo ir valdymo priemonės susijusios su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevencija“.
 
Metodinė komisija pritarė tiriamojo darbo „Psichosocialinių profesinės rizikos veiksnių vertinimo ypatybės asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ projektui. Projekto tikslas – ištirti psichosocialinės rizikos vertinimo ypatybes asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
 
Posėdyje pritarta ir tiriamojo darbo „Ligų naštos rodiklių skaičiavimo galimybės Lietuvoje“ ataskaitai. Tyrimo tikslas pasiūlyti optimalią ligų naštos rodiklių skaičiavimo metodiką Lietuvai.
 
Komisija taip pat pritarė metodinėms rekomendacijoms „Rizikos vertinimo ir valdymo priemonės susijusios su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevencija“. Šios rekomendacijos gali padėti kurti ir palaikyti tvarią ir palankią darbo aplinką visiems darbuotojams: vyrams ir moterims, jauniems ir vyresnio amžiaus darbuotjams, darbuotojams migrantams, ne visą dieną dirbantiems, pamainomis ar nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams. Atsakingiems už darbuotojų saugą ir sveikatą įmonėje specialistams. Metodinės rekomendacijos padės vertinant riziką bei diegiant rizikos valdymo priemones, susijusias su kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevencija. Metodinės rekomendacijos skirtos darbdaviams, jų įgaliotiems asmenims, atsakingiems už darbuotojų saugą ir sveikatą įmonėse (profesinės sveikatos bei darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams).
 
 
 
Daugiau informacijos gali suteikti Jolanta Čepienė tel. (8 5) 262 9931 arba el. p. [email protected].