Naujame leidinyje „Sužalojimai ir apsinuodijimai Lietuvoje 2020 m.“ – apie traumas, jų gydymą ir išlaidas

2021 12 23

Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido periodinį sveikatos statistikos leidinį „Sužalojimai ir apsinuodijimai Lietuvoje 2020 m.“. 

Leidinyje analizuojamos išlaidos traumų gydymui ir laikinajam nedarbingumui apmokėti, gydytų ligonių sudėtis pagal traumos aplinkybes bei sužalojimo pobūdį, mirtingumas dėl išorinių priežasčių, laikinas nedarbingumas dėl sužalojimų ir apsinuodijimų.

2020 m. dėl COVID-19 pandemijos, karantino ir judėjimo ribojimų traumų skaičius, palyginus su 2019 m., sumažėjo 28,1 proc. O dėl išorinių mirties priežasčių pernai mirė 2 506 asmenys, t. y. 4,4 proc. daugiau negu 2019 m. Praėjusiais metais bendros išlaidos traumų gydymui ir laikinajam nedarbingumui apmokėti padidėjo 0,3 proc., t. y. 129,8 mln. eurų, iš kurių 89 mln. eurų išleista traumų gydymui, 40,8 mln. eurų – laikinajam nedarbingumui apmokėti.

Leidinys parengtas naudojantis Traumų ir nelaimingų atsitikimų stebėsenos informacinės sistemos 2015–2020 m. duomenimis, gaunamais iš Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Higienos instituto Mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registro bei Valstybinės socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Leidinį galima rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt  skyrelyje „Leidiniai“ -> „Sveikatos statistikos leidiniai“ arba atsiųsti čia.

Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Sveikatos statistikos skyriaus vadovė Rita Gaidelytė tel. (8 5) 277 3303 arba el. paštu [email protected].