Parengtos metodinės rekomendacijos operacinių žaizdų infekcijų prevencijos tema

2022 08 01

Higienos institutas parengė metodines rekomendacijas „Operacinių žaizdų infekcijų prevencija“. Jose pateikiama informacija apie operacinių žaizdų infekcijų (toliau – OŽI) rizikos veiksnius ir jų prevencijos priemones.

OŽI yra dažniausios pooperacinės infekcijos ir antros pagal dažnumą su sveikatos priežiūra susijusios infekcijos (arba hospitalinės infekcijos) Europoje, taip pat ir Lietuvoje. OŽI susiję su ilgesne hospitalizacija, papildomomis chirurginėmis procedūromis, tyrimais, dažnesniu gydymu intensyvios terapijos skyriuose ir didesniu sergamumu bei mirtingumu. Vystantis medicinai, tobulėjant chirurginei technikai, OŽI visiškai eliminuoti neįmanoma, tačiau šių infekcijų atsiradimą galima sumažinti apie 50 proc. taikant efektyvias, mokslo įrodymais pagrįstas strategijas bei priemones. OŽI prevencija yra kompleksinė, ją sudaro prieš operaciją, operacijos metu ir pooperaciniu laikotarpiu taikomos prevencinės priemonės.

Leidinys skirtas operacijoje dalyvaujančiai komandai, t. y. gydytojams chirurgams, slaugytojams, anesteziologams bei kitiems darbuotojams, dalyvaujantiems operacijose. Jis taip pat skirtas ir sveikatos priežiūros darbuotojams, teikiantiems sveikatos priežiūros paslaugas pacientams pooperaciniu periodu, ir infekcijų kontrolės specialistams.

Metodines rekomendacijos publikuojamos Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai“ -> „Rekomendacijos“

Daugiau informacijos gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Visuomenės sveikatos inovacijų skyriaus specialistė Asta Jurkevičienė tel. (8 5) 262 8513, el. p. [email protected].